Wylęgarka Klujnik - CT120 H

Wylęgarka Klujnik - CT120 H

CT120H

Wylęgarka Klujnik jaj CT120 H to produkt w pełni automatyczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Towar produkowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu wskaźnik wylęgu jaki może osiągnąć sprzęt przy poprawnym użytkowaniu dochodzi nawet do 97%.

Systemy takie jak AirrouteTM Plus czy HumisonicTM gwarantują wysoką energooszczędność, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Klujnik objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Inkubatory Nowe.png

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

2 899,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Możliwośc płatności ratalnej Santander.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Potwierdzona niezawodność i precyzyjność

Wylęgarka Klujnik CT120 H to wysoce wyspecjalizowany sprzęt, mający zastosowanie w ostatnich 3 dniach inkubacji jaj. Dzięki konstrukcji zapewniającej bardzo dobrą izolację oraz cyfrowy monitoring wskaźników temperatury i wilgotności panujących wewnątrz inkubatora, jaja mają idealne warunki do wyklucia.

W pełni automatyczny sprzęt

Wbudowany wyświetlacz zapewnia łatwość sprawdzania temperatury i wilgotności panujących również w pomieszczeniu. Zaawansowany panel sterowania posiada funkcję alarmu, która ostrzega, jeśli panujące warunki odbiegają poza ustawione parametry. To sprawia, że znacząco podnosimy efektywność a przede wszystkim wskaźniki wylęgu (aż do 97%), tym samym nie zwiększając kosztów związanych z energią elektryczną. Wylęgarka ma pojemność 120 jaj kurzych.

Do Klujnika CT120 H dołączone są 4 kosze lęgowe CS30. To do nich trafiają jaja w ciągu ostatnich 2-3 dni inkubacji.

Duża oszczędność energii, znakomite wskaźniki wylęgu

Urządzenie przeznaczone jest zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych hodowców drobiu. Funkcje i korzyści CT120 H wyróżniają go spośród innych dostępnych na rynku jako najlepszy sprzęt do wylęgu jaj.  CT120 H jest symbolem efektywności energetycznej, zapewniając oszczędne zużycie energii przy jednoczesnym osiąganiu znakomitych wskaźników wylęgu. Pożegnaj się z dodatkowymi zakupami, ponieważ Wylęgarka zawiera wszystko, czego potrzebujesz - dodatkowe akcesoria nie są wymagane, nie ma żadnych ukrytych kosztów.

Cyfrowy wyświetlacz Klujnika znacząco ułatwi jego obsługę oraz zapewni bezproblemową konfigurację. CT120 H jest odpowiedni dla jaj różnych gatunków ptaków, takich jak kurczak, przepiórka, indyk, kuropatwa, bażant, paw, gęś i kaczka. Ten model może wykluć 120 jaj kurzych. Możliwości wylęgowe jaj (co do ilości) różnią się w zależności od gatunku. Ciesz się swobodą wylęgu jaj bez większego wysiłku, CT120 H dostosowuje się do różnorodnych potrzeb Twojej hodowli.

Technologie odzwierciedlające naturalne procesy

Technologia Aktywnego Okresowego Chłodzenia (APC) odzwierciedla naturalny proces zachodzący w przyrodzie, zwiększając wskaźniki wylęgu, co jest szczególnie istotne dla udanej inkubacji dużych jaj.

System wentylacji AirRouteTM zapewnia stały poziom temperatury i wilgotności, posiada on certyfikat IP55, co oznacza, że jest odporny na wszelki kurz i wilgoć. System HumisonicTM umożliwia precyzyjną kontrolę wilgotności, eliminując potrzebę używania podkładek chłonących lub gąbek – ułatwia to proces lęgu i redukuje problemy z konserwacją.

Cyfrowy monitoring ustawionych parametrów, funkcjonalna budowa

Warunki panujące wewnątrz inkubatora można łatwo monitorować dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi a funkcja alarmu panelu kontrolnego włączy się, jeśli wystąpią odchylenia poza ustawione parametry. Zalecamy utrzymanie temperatury pomieszczenia, w którym znajduje się Klujnik między 20-25 C (w żadnym wypadku nie powinna być niższa niż 15C i wyższa niż 30C). Pełny dostęp do sprzętu zarówno z przodu, jak i z tyłu ułatwia czyszczenie szafki inkubacyjnej, zapewniając higieniczne środowisko dla wykluwanych piskląt.

Gwarancja udanych lęgów

CT120 H to nie tylko profesjonalna wylęgarnia jaj, to partner podczas Twojej przygody z hodowlą drobiu, oferujący niezrównaną efektywność, oszczędność energetyczną i wygodę. Zoptymalizuj swoje procesy inkubacyjne i lęgowe i spraw, aby każdy cykl kończył się sukcesem. CT120 H to ostateczne rozwiązanie dla miłośników drobiu, którzy wymagają tego, co najlepsze dla swoich hodowli.

 

W zestawie gwarancja sklepu Bio Eggs.

Cimuka
CT120H
1 szt.
Pojemność inkubatora
120-180
Rozmiar Inkubatora
Średni

Seria CT to Inkubatory i Wylęgarki - Klujniki wyposażone w doskonale izolowaną komorę i w pełni zautomatyzowany system wykluwania, który gwarantuje bardzo dobre wyniki inkubacji i wylęgu. W sumie oferowanych jest 6 różnych modeli o 3 różnych przeznaczeniach. Zatem wyróżniamy modele oznakowane symbolem „SH” i „H”. Każdy z nich posiada 3 dostępne pojemności: 60, 120 i 180 jaj kurzych.

 

Model SH – inkubacja i wylęganie kompleksowe

Modele oznaczone symbolem „SH” są przeznaczone do inkubacji i wylęgania całościowego, co oznacza, że cała pojemność inkubatora jest wykorzystywana podczas rozwoju zarodków (do około 18. dnia inkubacji). Następnie, po zamontowaniu koszy lęgowych, które znajdują się w zestawie, urządzenie będzie służyć jako kompleksowa wylęgarka (ostatnie 3 dni procesu inkubacji).

 

Model H –wylęganie kompleksowe

Model oznaczony symbolem H przeznaczony jest do użytkowania w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji (19-21. Dzień inkubacji). Dzięki systemowi niezależnych pięter i możliwości swobodnego dostępu do każdej kondygnacji, proces wylęgania jaj staje się bardzo prosty.  

Pojemność inkubatora lęgowego

 

Kura: 120

Indyk: 80

Kaczka: 80

Przepiórka: 312

Kuropatwa: 168

Bażant: 144

Gęś: 48

Paw: 48

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku)

Większość ptaków, przynajmniej raz w całym procesie inkubacji, opuszcza gniazdo. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, jeśli wykluwasz np. gęsie jaja. 

 

Wentylacja: AirRoute TM

Wentylacja w systemie AirRoute TM zapewni oszczędność energii dochodzącą do poziomu 90% przy zużyciu prądu 3W. Dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu wentylacji możesz mieć pewność, że sprzęt doskonale rozprowadzi i utrzyma stałą temperaturę i wilgotność w całym inkubatorze.
Sprzęt posiada certyfikat ochrony przed pyłem i wilgocią IP55. Ochrona ta znacząco wpływa na dłuższą żywotność Wylęgarni. Jakiekolwiek spadki napięcia nie wypływają na cyrkulację powietrza - system działa sprawnie w zakresie 90-265 V podczas pracy Wylęgarki.

 

Wilgotność: Humisonic TM

Wylęgarki Klujniki CT zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia bieżącą wilgotność w Wylęgarce. Po prostu dodaj wodę do zbiornika na górze. Nie zapomnij również napełnić dolnego kanalików wodnych, aby uzyskać dodatkowe wsparcie - w razie zaistnienia takiej potrzeby. 

 

Alarm(y):

Wylęgarki CT oferują 2 typy alarmów: 

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (w komplecie czujnik wewnętrzny i zewnętrzny)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (w komplecie czujnik wewnętrzny i zewnętrzny)

 

Dostęp przedni i tylny:

Pełny, przedni i tylny, dostęp do Wylęgarki znacznie ułatwia czyszczenie. Przy procesie projektowania producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.

Marka:

Cimuka

Model:

CT120 H

Materiał:

Izolowane ściany - Tworzywo ABS
Rama - Anodowane Aluminium

Wkład w montaż:

Mały

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

W pakiecie:

Zapasowy bezpiecznik

Instrukcja Obsługi

4 kosze wylęgowe CS30

Kalibrowany termometr do jaj

Moc:

Napięcie: 230 V / 50 HZ
- Średnie zużycie energii: 65 W

- Maksymalna moc: 185 W 

Wymiary po montażu: dł. 43,2 cm x szer. 67,3 cm x wys. 84 cm

Wymiary opakowania: dł. 40,6 cm x szer. 63,5 cm x wys. 73,7 cm

Waga: 17,2 kg