Tace do inkubacji jaj

Tace do inkubacji jaj firmy Cimuka mają wiele zalet, a związane jest to szczególnie z materiałem, z jakiego zostały wykonane – jest to wysokiej jakości plastik. Tworzywo sztuczne pochłania mało ciepła, więc temperatura tacki nie będzie niekorzystnie wpływała na rozwój zarodka. Co więcej, plastikowe tace do inkubatora są lekkie, łatwe w czyszczeniu i przechowywaniu.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Mogą być stosowane zamiast standardowych koszy wylęgowych. Nasze tace są bezpieczne dla wykluwających się piskląt z powodu braku ostrych, metalowych części. Oferujemy rozmiary tacek lęgowych dopasowane do wielkości jaj poszczególnych gatunków drobiu.

Szeroki wybór tac do inkubacji jaj

Tace do inkubacji jaj są dostępne w wielu wariantach – różnią się od siebie przede wszystkim wymiarami, a więc także liczbą sztuk, jakie mogą pomieścić. Tace służą przede wszystkim do bezpiecznego obracania, dzięki czemu zarodek w jajku może rozwijać się w prawidłowy sposób. Są one kompatybilne m.in. z inkubatorami lęgowymi dostępnymi w naszym asortymencie. Bazują na nowoczesnych technologiach, dzięki czemu jaja pozostają w pełni bezpieczne, bez względu na gatunek ptaków. Dostępne tace do inkubacji jaj mogą być bowiem wykorzystywane zarówno w przypadku kur, jak i przepiórek, pawi, gęsi, indyków, kaczek czy bażantów. Wybierając odpowiedni produkt, warto skupić się na jego przeznaczeniu. Znaczenie ma przede wszystkim wielkość poszczególnych przestrzeni utrzymujących jaja – w przypadku przepiórek będą one znacznie mniejsze niż w trakcie chowu bażantów czy pawi. Tacki zostały wykonane z tworzyw sztucznych, które są odporne na działanie ciepła i wilgoci. Takie materiały pozwalają również na łatwe utrzymanie całej konstrukcji w czystości.

Tace do inkubacji jaj pozwalają na wykorzystanie w połączeniu ze specjalnymi silnikami, co jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla większych hodowli. W ten sposób obsługa nie musi ręcznie obracać poszczególnych elementów. Wpływa to bezpośrednio na efektywność działalności, jak i stan zarodków – jeśli jajko nie jest obracane wystarczająco często, może dojść do ich zamierania. Automatyczne systemy dbają o to, by została zachowana odpowiednia częstotliwość ruchów, przypominająca naturalne obracanie jajka przez nioskę.