Technologia

ConturnTM

Conturn

ConturnTM jest systemem obracania jaj zaprojektowanym dla modeli inkubatorów serii PD i CT. Opatentowany system ConturnTM wraz z wykorzystaniem różnych akcesoriów może być używany dla różnych gatunków jaj.

Silniki ConturnTM zapewniają dużą oszczędność energii przy zużywając poniżej 1W. Modele produkowane z tworzywa ABS charakteryzują się długą żywotnością i bardzo solidną konstrukcją. Dzięki cichej i bezdrganiowej pracy naprężenie mechaniczne nakładane na jaja zostaje maksymalnie zminimalizowane.

Obrót o 45 stopni zwiększa wydajność maszyny. System bez konieczności używania czasomierza co 2 godziny zapewnia obrót o 90 stopni. Oprócz modeli na 10 i 30 jaj, jest również dostępny w modelach kondygnacyjnych na 60, 120 i 180 jaj.

System nawilżania HumisonicTM :

Humisonic

Opatentowana technologia nawilżania HumisonicTM przekształca fale dźwiękowe i cząsteczki wody z hydratacji cieczy w postać gazu. System ten jest stosowany w inkubatorach bez użycia wentylatora i zapewnia nawilżanie komory dzięki naturalnemu przepływowi powietrza. To z kolei zapobiega powstawaniu różnic temperatur wewnątrz komory wynikającym z utrzymywania wilgoci.

Modele o różnych właściwościach nawilżających łączy bardzo niskie zużycie energii. System jest instalowany poprzez zewnętrzny montaż na maszynę i nie zajmuje osobnego miejsca. Zapewnia nawilżanie z zewnątrz i automatycznie pobiera wodę ze zbiornika.

HatcheCO2TM

Hatch

HatcheCO2TM to w pełni zautomatyzowany system wentylacji naszej produkcji o bardzo dużej wydajności, który jest stosowany w inkubatorach i maszynach badawczo-inkubacyjnych.

HatcheCO2TM wykonuje pomiary oddychania jaj wewnątrz inkubatora i dostosowuje wentylację na odpowiednim do potrzeb jaj poziomie. Taki system zapobiega utracie ciepła i wilgoci do 60%.

Czujniki zapewniają bardzo dokładne pomiary dzięki pracy na podczerwień technologią NDIR.

System wentylacji AirrouteTM:

Airroute

Opatentowana technologia AirrouteTM odgrywa bardzoważną rolę w inkubacji jaj. Technologia ta zapewnia doskonałą dystrybucję ciepła i wilgotności wewnątrz komory oraz największą wydajność przy zachowaniu niskiego zużycia energii.

Wraz z wynalezieniem systemu AirrouteTM Plus zrobiliśmy bardzo duży krok naprzód. W naszych produktach zapewniamy wysoką ochronę, długi okres użytkowania i niewiarygodnie niskie zużycie energii. System wentylacji AirrouteTM Plus, który zaczęliśmy wykorzystywać w modelach serii PD w 2015 roku, od 2016 roku stosujemy także w inkubatorach serii CT i HB (od 01/2016 wszystkie produkty sprzedawane do Europy; od 03/2016 na cały świat).

Produkty wentylacyjne AirrouteTM Plus są produkowane w klasie ochronnej min. IP55 ze względu na wilgotne i zapylone środowisko inkubowanych jaj. Problemy związane z cyrkulacją powietrza wynikające ze spadków napięcia są eliminowane poprzez zapewnienie standardowej cyrkulacji powietrza przy napięciu 90-265V.

Wentylacja z wykorzystaniem technologii AirrouteTM Plus EC gwarantuje oszczędność zużycia energii dochodzącą aż do 90%. Biorąc pod uwagę średni okres użytkowania maszyny wynoszący 7 lat oznacza to nie tylko spadek wszystkich kosztów, ale także znaczną redukcję emisji CO2.

System kontroli DigifeelTM :

DigiFeel

Cimuka wykorzystuje w inkubatorach kontrolery cyfrowe, czujniki i oprogramowania swojej własnej produkcji. Zespół specjalistów z dziedziny elektroniki i programowania bez przerwy pracuje nad innowacyjnością kontrolerów specjalnie zaprojektowanych na potrzeby sterowania inkubatorów. Nasze produkty o budowie kompaktowej i modułowej charakteryzują się niezwykle łatwym montażem i demontażem, który może być wykonany samodzielnie przez użytkownika. Opatentowana przez Cimuka technologia DigifeelTM ma na celu zapewnienie bardzo szczegółowej kontroli dzięki oprogramowaniom wykorzystującym zaawansowane analizy czynników zmiennych takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie oraz dwutlenek węgla. Oprócz produktów z naszej branży związanych z ogrzewaniem, chłodzeniem, nawilżaniem i osuszaniem, kontrolą poziomu gazu, pomiarami, rozwiązaniami mechanicznymi i komorami kontrolnymi Cimuka oferuje również produkty z innych branż.

Standardowy model dostępny na rynkuCimuka AirrouteTM PlusRóżnica energii W (max)Oszczędność energii (KW)Oszczędność energii (PLN)Redukcja emisji CO2 (kg)
W skali rokuW skali 7 latW skali rokuW skali 7 latW skali rokuW skali 7 lat
10-60jaj14-25 WSeria PD - 2W23201141093zł648zł106743
60-180 jaj25-60 WSeria CT - 3,5W56,54953465228zł1592zł2611826
175-500 jaj50W - 85 WSeria Hb- 5W807014906322zł254zł3692585

*Wartość 1KWh obliczono na 1,07zł wg danych z 2016r.

*Współczynnik emisji CO2 obliczono na 0,527 kg/ KWh.

i-pluckTM

Autorska marka i-pluckTM powstała w wyniku dwuletnich prac badawczych oraz działań rozwojowych firmy Cimuka. Modele, które w 2014 roku zostały wprowadzone na rynek są obecnie używane w ponad 20 krajach.System skubania drobiu i-pluckTM z opatentowaną konstrukcją zapewnia niższe zużycie energii i niezwykle skuteczne skubanie drobiu z wykorzystaniem technologii direct drive, która eliminuje konieczność stosowania kół pasowych i pasów. Po raz pierwszy na świecie produkowane w całości z tworzywa sztucznego metodą formowania wtryskowego palce do skubarki wraz z ich rozkładem tworzą połączenie dające wymierne korzyści w procesie skubania.

Produkty i-pluckTM mają budowę modułową i składają się z części, z których wszystkie bez wyjątku mogą być samodzielnie montowane i demontowane przez użytkownika maszyny. Dzięki pakowaniu modułowemu i niewielkiej wadze produkt jest łatwy w transporcie.

ComfortplastTM

Comfortplast

Klatki ComfortplastTM zostały zaprojektowane z wykorzystaniem 30-letniego doświadczenia Cimuka w produkcji klatek, zgodnie z aktualnym postępem rozwoju naukowego oraz oczekiwaniami hodowców. Po raz pierwszy na świecie do produkcji klatek wykorzystano opatentowany system konstrukcyjny oraz tworzywo sztuczne o unikalnych właściwościach . Materiał, z którego produkowane są klatki jest między innymi odporny na reakcję z brudną ściółką, a do formowania elementów wykorzystuje się technologię wtryskową z poziomem ciśnienia powyżej 200 MPa, technologię rozciągania oraz technologię formowania próżniowego.

Wszystkie części klatki mogą być demontowane, charakteryzują się łatwym montażem, są solidne, wygodne w używaniu, bardzo trwałe i mają ładny wygląd. Opatentowana konstrukcja klatek ComfortplastTM, całkowicie zmieniła sposób postrzegania systemów klatkowych. Cimuka w swojej ofercie proponuje Państwu dziewięć różnych modeli, dostosowanych do różnych potrzeb, na różnych etapach rozwoju, różnych gatunków drobiu. Produkcję tego rodzaju klatek rozpoczęto w 2011 roku od modeli na jaja przepiórcze. Obecnie Cimuka dostarcza swoje produkty klientom w ponad 50 krajach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów oraz rozwoju technologii co rok będziemy wprowadzać do sprzedaży nowe modele, bardziej praktyczne i wydajne o ulepszonych rozwiązaniach sanitarnych.