Inkubatory do Jaj

Inkubatory do wylęgu jaj dostępne w naszej ofercie przeznaczone są zarówno dla małych, jak i dużych hodowli. Proponujemy modele o zróżnicowanej pojemności – 60, 120, 140, 175, 180, 280, 350, 500, 560 i 700 jaj kurzych. Każdy z prezentowanych inkubatorów można bez przeszkód wykorzystać również do wylęgu innego gatunku piskląt, w tym indyków, bażantów czy gęsi. Warunkiem dobrych lęgów jest zapewnienie prawidłowych parametrów środowiskowych w komorze lęgowej.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

2 999,00 zł
Inkubator do jaj CT60 SH  to produkt w pełni  automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na...
3 499,00 zł
Inkubator do jaj CT120 SH to sprzęt w pełni automatyczny . Wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują jego trwałość i...
3 999,00 zł
Inkubator do jaj CT180 SH to sprzęt w pełni automatyczny . Wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują jego trwałość i...
5 999,00 zł
Inkubator do jaj HB350 S to produkt w pełni automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest trwały i odporny na...
6 799,00 zł
Inkubator do jaj HB500 S  to produkt w pełni  automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest trwały i odporny na...
7 599,00 zł
Inkubator do jaj HB700 S  to produkt w pełni  automatyczny . Wykonany z  najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest  trwały i...
5 299,00 zł
Inkubator do jaj HB175 S to produkt w pełni automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest trwały i odporny na...
4 699,00 zł
Inkubator do jaj HB175 C to produkt w pełni automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest trwały i...
5 699,00 zł
Inkubator do jaj HB350 C to produkt w pełni automatyczny . Wykonany z najwyższej jakości materiałów , dzięki czemu jest trwały i...

Dlatego nasze inkubatory lęgowe mają możliwość termoregulacji. Wyposażone są w czujnik temperatury, alarmujący o zmianie warunków wewnątrz urządzenia, dzięki czemu hodowla jest jeszcze prostsza. Oferujemy trzy specjalistyczne serie – PD, CT i HB (małe, średnie i większe inkubatory). Każdą z nich charakteryzują inne właściwości. Mamy do wyboru inkubatory automatyczne lub ręczne, z klujnikiem lub bez, inkubatory z częściowym lub całkowitym załadunkiem. Inkubacja naszym sprzętem daje efekt 97% wylęgu jaj, wobec czego nasze inkubatory z powodzeniem sprawdzą się także w zastosowaniach profesjonalnych – na komercyjnych fermach i hodowlach czy w laboratoriach. 

Dodatkowe elementy wyposażenia inkubatorów

Dzięki odpowiedniej budowie oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii pisklęta mają niemal idealne warunki do rozwoju i opuszczenia jaja. Właśnie dlatego nasze inkubatory dla kur posiadają specjalne kosze lęgowe, pozwalające na dokonanie zbioru drobiu od razu po wykluciu. Należy jednak pamiętać, że nawet automatyczny inkubator jaj musi być pod stałą kontrolą, by kiedy dojdzie do zachwiania parametrów któregoś z systemów, móc szybko interweniować. Zanim jednak wykorzystają Państwo inkubatory do wylęgu jaj w swoim gospodarstwie, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją oraz wszystkimi elementami składowymi.

Korzyści ze stosowania inkubatorów lęgowych

Jedną z najważniejszych korzyści płynących ze stosowania inkubatorów lęgowych jest szybki wzrost hodowli, a co za tym idzie, usprawnienie wszystkich zachodzących w niej procesów. Możliwe jest dokładne planowane klucia ptactwa w zależności od potrzeb hodowcy, a także kontrolowane wykluwanie różnych gatunków drobiu jednocześnie. Dzięki tym urządzeniom proces klucia i inkubacji jest stale monitorowany, przez co maleje ryzyko ewentualnych strat w hodowli.

Automatyczne inkubatory

Dostępne inkubatory lęgowe zostały wyposażone w różnego rodzaju rozwiązania, które wpływają na ich funkcjonalność. Mowa tu m.in. o cyfrowych wskaźnikach temperatury i wilgotności. Dzięki temu można stale kontrolować warunki panujące wewnątrz maszyny. W skład wielu automatycznych inkubatorów wchodzą specjalne kanaliki wodne, odpowiadające za zwiększanie i zmniejszanie wilgotności. Takie urządzenia obecnie są dostępne w wersji energooszczędnej. Wszystko ze względu na zastosowanie opatentowanych technologii wentylacji.

Oferujemy też klujniki CT, które służą zarówno do inkubacji, jak i hodowli wyklutych piskląt. Są dostępne w różnych wersjach, mieszcząc w sobie od 60 do nawet 180 jaj. To inkubatory lęgowe jaj o nieco bardziej złożonej konstrukcji, pozwalającej na umieszczenie wewnątrz komory wyklutych piskląt, które również wymagają zapewnienia odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Wylęgarki Klujniki CT

Modele klujników serii CT wyposażono w doskonale izolowaną komorę i w pełni zautomatyzowany system wyklucia. W serii CT dostępne są klujniki o pojemności 60, 120 i 180 jaj kurzych. Modele oznakowane kodem SH wyposażono we wszystkie niezbędne akcesoria. Klujnik może być użytkowany także jako inkubator do wylęgu jaj. Modele umożliwiają całkowity i częściowy załadunek. Klujniki oznakowane kodem H są przeznaczone do użytkowania w czasie ostatnich 3 dni inkubacji. Po zamocowaniu automatycznego modułu obracania jaj Conturn mogą być użytkowane jak typ SH.

Wylęgarki Klujniki HB

W serii Hb dostępne są klujniki o pojemności 175, 350 i 500 oraz 700 jaj kurzych. W modelach łączonych oznakowanych kodem C w jednej komorze wydzielono część inkubacyjną a w drugiej klujnikową. Klujnik tego typu standardowo wykorzystywany jest do częściowego załadunku, jednak z zastosowaniem tacy Flexy35Y jako kosza lęgowego i przy dodatkowym zamocowaniu pokrywy lęgowej, klujnik sprawdzi się także przy całkowitym załadunku. Modele oznakowane kodem H są przeznaczone do użytkowania w czasie ostatnich 3 dni procesu inkubacji.

Zużycie energii urządzeń mieści się w granicach 50 W. Maksymalne zużycie to 140 W. Długa, bezawaryjna praca klujnika jest możliwa między innymi dzięki wbudowanej ochronie przed wilgocią i pyłem.

Optymalne warunki inkubacji – Klujniki

Wylęgarki Klujniki zapewniają optymalne warunki do inkubacji, a także późniejszego chowu piskląt. Wszystko ze względu na liczne czujniki zastosowane w konstrukcji takich maszyn oraz wskaźniki, które pozwalają na kontrolowanie temperatury i wilgotności. Dostępne urządzenia pracują w połączeniu z tacami do inkubacji jaj o odpowiednich wymiarach – informacje na ich temat można znaleźć w opisach poszczególnych produktów.

Klujniki dostępne w naszym asortymencie pozwalają na stosowanie zarówno w przypadku hodowli kur, jak i indyków, kaczek, przepiórek, bażantów, kuropatw, gęsi czy pawi. Zapewniają dobrą izolację, a zastosowanie podwójnych drzwi pozwala na łatwe czyszczenie wnętrza wylęgarki.

Technologie użyte w inkubatorach

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku)

Większość ptaków, przynajmniej raz w całym procesie inkubacji, opuszcza gniazdo. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. System Active Periodic Cooling (aktywne okresowe chłodzenie) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, jeśli wykluwasz np. gęsie jaja.  

Obracarka do jajek: Conturn TM 30

Możesz znacząco zmniejszyć stres związany z inkubacją jaj dzięki bezwibracyjnym obracarkom. Skalibrowane obracanie zapewnia wysokie wskaźniki wylęgu i zużywają minimalną ilość energii (średnia zużycia to 50W) - oszczędzając Twoje pieniądze. 

Wentylacja: AirRoute TM

Nasz system wentylacji AirRoute TM ma certyfikat IP55 a do tego zużywa minimalną ilość energii. System chroni przed zmianami napięcia i oferuje pierwszą w swojej klasie ochronę przed kurzem i wilgocią. Możesz mieć pewność, że system utrzyma tę samą temperaturę i wilgotność w całym inkubatorze. 

Wilgotność: Humisonic TM

Inkubatory CT zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia na bieżąco wilgotność w inkubatorze. Po prostu dodaj wodę do zbiornika na górze. Nie zapomnij również napełnić dolnego zbiornika wodą, aby uzyskać dodatkowe wsparcie - w razie potrzeby. 

Alarm(y)

Inkubatory CT oferują 2 typy alarmów: 

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus) 

Dostęp przedni i tylny

Pełny, przedni i tylny, dostęp do inkubatora znacznie ułatwia czyszczenie. Po prostu zapytaj każdego, kto próbował podobnej konfiguracji. Przy procesie projektowania inkubatorów producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.  

Nowa seria wylęgarek klujników KPD marki Cimuka dzięki zastosowaniu odpowiednich parametrów dla rozwoju zarodka oraz dedykowanych rozwiązań technicznych wpływa świetnie na wyniki inkubacji, wyklucie jaj, a później na hodowlę zdrowych piskląt. W serii KPD dostępne są klujniki o pojemności 30 i 60 jaj kurzych.