Produkcyjne Inkubatory i Klujniki Wylęgarki

Produkcyjne inkubatory do wylęgu jaj to seria stworzona z myślą o dużych, profesjonalnych hodowlach. Oferujemy aż cztery róże warianty inkubatorów oraz klujników, które są w stanie zmieścić nawet do 4800 jaj. Wszystkie modele produkcyjne to inkubatory automatyczne, dzięki czemu proces inkubacji i wylęgania jest znacznie szybszy i może pozytywnie oddziaływać na płynność pozostałych etapów hodowli. Maszyny z serii T/SH, T/C oraz T/S zostały wyposażone w uniwersalne stojaki na jaja, dzięki czemu jeden inkubator można wykorzystać do różnego rodzaju drobiu, oszczędzając tym samym pieniądze.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Inkubatory przemysłowe

Modele inkubatorów przemysłowych z serii T oznakowane kodem C mogą pomieścić od 1280 do 4800 jaj kurzych. W pełni zautomatyzowane modele przeznaczone są do załadunku częściowego. Stojaki na jaja serii TR zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich rodzajach jaj, a w komorze wydzielono część inkubacyjną i klujnikową. Takie rozwiązanie gwarantuje uniwersalność maszyny oraz szybsze efekty. Funkcja inkubacji oraz klucia w jednym urządzeniu pozwala również na zaoszczędzenie pieniędzy. Wszystkie inkubatory z serii T/C zostały wyposażone w kosze lęgowe. Ich ilość uzależniona jest od wielkości danego urządzenia. Inkubatory pracują w trybie bezczujnikowym, a maksymalne zużycie energii kształtuje się w granicach 1200 W.

Inkubatory fabryczne 

Inkubatory fabryczne z serii T oznakowane kodem SH do załadunku całkowitego to maszyny o pojemności od 1600 do 4800 jaj kurzych. Modele te wyposażone są w wózki do inkubacji jaj oraz wykluwania się piskląt. W jednej komorze przebiega zarówno proces inkubacji, jak i wylęgania. Wózki do inkubacji zostały zabezpieczone pokrywą, która zapobiega wydostaniu się piskląt przed rozładunkiem. Inkubatory są w pełni zautomatyzowane. Seria T/SH posiada osobno montowany, niezależny od panelu sterowania moduł nawilżania powietrza i napęd do obracarki jaj. Maszyny zostały wyposażone w stojaki na jaja z serii TR, które przeznaczone są do wszystkich rodzajów jaj – indyczych, kaczych, przepiórczych, bażancich czy gęsich. Budowa inkubatorów pozwala na bezproblemowe użytkowanie oraz zachowanie odpowiedniej higieny urządzenia bez dużego wysiłku. 

Inkubatory z serii T/S to modele, które są w stanie pomieścić od 960 do nawet 4800 jaj kurzych. Dzięki specjalnym stojakom możliwe jest również przechowywanie jaj innego rodzaju drobiu – ich wielkość jest bez znaczenia. W karcie poszczególnych modeli mogą z Państwo znaleźć tabelę z przelicznikiem ilości jaj, biorąc pod uwagę gatunek ptactwa. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, gdyż czyni inkubator maszyną bardzo uniwersalną. Inkubatory produkcyjne serii T/S przeznaczone są do użytkowania w czasie inkubacji aż do 3 dni przed zakończeniem procesu, jednak mogą być używane wraz z klujnikami oznakowanymi kodem H. Modele są w pełni zautomatyzowane. Wyposażone są w dwa systemy alarmowe – ostrzegające przed zbyt wysoką lub niską temperaturą oraz za małą wilgotnością.

Klujniki seria T

Klujniki serii T oznakowane kodem H to modele o pojemności minimalnej 640, a maksymalnej 4800 jaj kurzych. Są w pełni zautomatyzowane i wyposażone w kosze lęgowe CS80. Modele przeznaczone są do użytkowania w czasie ostatnich 3 dni inkubacji, jednak mogą być również używane wraz z inkubatorami oznakowanymi kodem S.

Dodatkowe zabezpieczenia

Dla komfortowego i bezpiecznego użytkowania inkubatory produkcyjne zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, w tym przed spięciem w przekaźniku i kontrolerach. We wszystkich zastosowanych systemach zostały zamontowane dodatkowe bezpieczniki. Inkubatory posiadają także alarm informujący o zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze wewnątrz urządzenia.

Specjalny system wentylacji

Producent wyposażył inkubatory w autorskie systemy, w tym system wentylacji AirrouteTM. To technologia odpowiedzialna za transferowanie wilgotności oraz ciepła w sposób najkorzystniejszy dla procesu inkubacji. Dodatkowo system ten zapewnia wysoką wydajność urządzenia przy bardzo niskim zużyciu energii, co przekłada się na oszczędność dla hodowcy. Dużym plusem jest także redukcja dwutlenku węgla, którego nadmiar może być dla piskląt szkodliwy.