Produkcyjne Inkubator - T2400 S

Inkubator Produkcyjny - T2400 S

T2400 S

Inkubator do jaj T2400 S to produkt z serii "T", który stanowi najbardziej zaawansowaną ofertę w naszym asortymencie. Jest to urządzenie ultraprecyzyjne i w pełni automatyczne, wykonane z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia mu trwałość i odporność na uszkodzenia.

Produkowany w Europie przez producenta posiadającego 40-letnie doświadczenie. W produkcji zastosowano opatentowane technologie, które odzwierciedlają naturalne procesy, co przekłada się na imponujący wskaźnik wylęgu sięgający nawet 97% przy prawidłowym użytkowaniu. Systemy takie jak AirrouteTM Plus, APC (Aktywne Chłodzenie) czy HumisonicTM zapewniają wysoką efektywność energetyczną, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć koszty eksploatacji. Inkubatory w serii „T”, „HB” oraz „CT” są obecnie najbardziej energooszczędnymi produktami dostępnymi na polskim rynku.

Inkubator objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Inkubatory Nowe.png

Logotypy Strona_New.png

17 999,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Możliwośc płatności ratalnej Santander.

Ilość

Kompleksowa inkubacja jaj

Inkubator z naszej serii T, umożliwia jednoczesną inkubację aż 2400 jaj kurzych. Wyposażony jest w 30 tac do jaj, na których możesz swobodnie przeprowadzać kompleksowy proces inkubacji. Chciałbyś inkubować jaja innej rasy drobiu? Wystarczy, że dasz nam znać, a dobierzemy dla Ciebie odpowiednie tace lęgowe. Ten inkubator sprawdzi się znakomicie w inkubacji jaj: kurzych, przepiórczych, indyczych, kuropatw, bażantów, pawich, gęsich i kaczych.

Urządzenie zaprojektowane przez doktora weterynarii i zootechniki

Linia inkubatorów „T” reprezentuje niekwestionowaną niezawodność i ultraprecyzję, wynikającą z licznych badań naukowych nad inkubacją jaj oraz ponad 40-letniego doświadczenia marki Cimuka- firmy z długoletnią tradycją w produkcji sprzętu do hodowli drobiu. Sprzęt zaprojektowany został przez Muhterema Aydogana, doktora weterynarii i zootechniki oraz jego zespół specjalistów.

Trwały i niezawodny inkubator

Inkubator ten wyróżnia się najwyższą jakością materiałów niekorozyjnych, takich jak aluminium anodowane i stal nierdzewna. Solidna konstrukcja i trwałe materiały użyte do produkcji pozwalają na niezwykle długi okres użytkowania bez konieczności częstej wymiany lub naprawy, co z kolei przekłada się na długofalowe oszczędności.

Wysoki wskaźnik wylęgu
To zaawansowane urządzenie gwarantuje pełną automatyzację procesu inkubacji aż do ostatnich 3 dni. Dzięki pneumatycznemu systemowi obracarek TurnX TM, jaja są obracane automatycznie, cicho i bezwibracyjnie, co sprzyja ich zdrowemu rozwojowi i zwiększa wskaźnik wylęgu. Nie musisz nawet myśleć o konieczności obracania jaj, bo ten inkubator bardzo precyzyjnie zrobi to za Ciebie. Wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak system HumisonicTM do regulacji wilgotności i temperatury oraz technologię Active Periodic Cooling (APC) do naśladowania naturalnych procesów chłodzenia i kontrolowanego osuszania jaj, urządzenie osiąga imponujący wskaźnik wylęgu na poziomie 95-97%, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii.

Optymalne środowisko dla inkubowanych jaj

Za sprawą wbudowanego wyświetlacza cyfrowego masz możliwość łatwego monitorowania temperatury i wilgotności zarówno wewnątrz inkubatora, jak i w otoczeniu, w którym jest on umieszczony. Zaawansowany panel sterowania umożliwia dodatkowo konfigurację alarmów, które poinformują Cię o ewentualnych zmianach warunków, zapewniając optymalne środowisko dla inkubowanych jaj.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakup tego urządzenia zapewni Ci efektywną i bezproblemową inkubację jaj, minimalizując potrzebę interwencji z Twojej strony. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a ultraprecyzyjny system operacyjny urządzenia zadba o optymalne zużycie energii, co dodatkowo przyczyni się do oszczędności.

Budowa inkubatora do jaj

Urządzenie ma budowę kompaktowo-modułową charakteryzującą się niezwykle łatwym montażem i demontażem, który może być wykonany samodzielnie przez użytkownika. Inkubator jest dostarczany w pełni zmontowany i gotowy do natychmiastowego użytku. Wystarczy jedynie podłączyć górny zbiornik na wodę oraz boczne urządzenie nawilżające.

Gwarancja niezawodności i precyzji

T2400 S to inkubator, który zapewni Ci niezawodność, precyzję i oszczędność bez kompromisów co do jakości – Seria „T” to synonim doskonałości w procesie inkubacji jaj.

Cimuka
T2400 S
Pojemność inkubatora
2400-4800
Rozmiar Inkubatora
Produkcyjny

Pojemność inkubatora lęgowego:

 

Kura: 2400

Indyk: 1890

Kaczka: 1890

Przepiórka: 6240

Kuropatwa: 4620

Bażant: 3240

Gęś: 1200

Paw: 1200

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku):

Większość ptaków przynajmniej jednorazowo opuszcza gniazdo podczas procesu wysiadywania jaj. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (funkcja Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć taki sam proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, szczególnie jeśli inkubujesz i wykluwasz np. jaja gęsie.

Obracarka do jajek TurnX TM

Inkubator wyposażony jest w pneumatyczny system obracarek TurnX TM, dzięki czemu jaja obracane są automatycznie, cicho i bezwibracyjnie. Sprzyja to ich zdrowemu rozwojowi i zwiększa wskaźnik wylęgu. Skalibrowane obracanie zapewnia wysokie wskaźniki wylęgu i zużywa minimalną ilość energii - oszczędzając Twoje pieniądze.

System sterowania: DiGiFEEL TM

Opatentowana przez producenta technologia DigifeelTM ma na celu zapewnienie bardzo szczegółowej kontroli ekosystemu wewnątrz inkubatora dzięki programowi wykorzystującemu zaawansowane analizy czynników zmiennych takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie oraz dwutlenek węgla. System sprawnie monitoruje poziom ogrzewana, chłodzenia, nawilżania i osuszania, kontroluje poziomu gazu, dokonuje dokładnych pomiarów środowiska wewnętrznego i efektywnie nimi steruje.

Wentylacja: AirRouteTM

Nasz system wentylacji AirRoute TM ma certyfikat IP55 i zużywa minimalną ilość energii. System chroni przed zmianami napięcia i oferuje pierwszą w swojej klasie ochronę przed kurzem i wilgocią. Możesz mieć pewność, że system utrzyma tę samą temperaturę i wilgotność w całym inkubatorze.

Wilgotność: HumisonicTM

Inkubatory serii T zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia na bieżąco wilgotność w inkubatorze. Po prostu dodaj wodę do zbiornika w górnej części inkubatora. Sprzęt posiada osobno zamontowany moduł nawilżacza niezależny od centralnego panelu sterowania.

Pojemność zbiornika wody to 20l.

Alarm(y)

Inkubatory serii T oferują 2 typy alarmów:

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus)

Dostęp przedni i tylny

Pełny, przedni i tylny, dostęp do inkubatora znacznie ułatwia czyszczenie. Przy procesie projektowania inkubatorów producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.

Marka:

Cimuka

Model:

T2400 S

Technologie:

DiGiFEELTM

AirRoute TM

Humisonic TM

Moc:

Napięcie: 220-240 V / 50 HZ
- Średnie zużycie energii: 550 W

- Maksymalna moc: 1250 W

Materiał:

Rama - Anodowane Aluminium

Izolowane ściany - Tworzywo ABS

Obracarka - Stal nierdzewna i chrom

Komora:

Profile aluminiowe, anodowane komory

Podwójne ściany, bardzo mocna izolacja
Podwójne drzwi ułatwiające obsługę i czyszczenie

Wkład w montaż:

Mały

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze 20–25 °C

W pakiecie:

30 tac do jaj TR

Instrukcja obsługi

Temperatura:

Automatyczna cyfrowa kontrola temperatury
Cyfrowy panel sterowania

Wilgotność:

W pełni automatyczny system utrzymywania pożądanej wilgotności HumisonicTM
Cyfrowy panel poziomu wilgotności
Tace wyposażone w kanaliki wodne kontrolujące wilgotność
Zbiornik wody o pojemności 20 l

Funkcja automatycznego poboru wody ze zbiornika
Osobny moduł nawilżacza niezależny od centralnego panelu sterowania.

Wentylacja:

Technologia AirrouteTM Plus
Wentylacja zapewniająca oszczędność energii dochodzącą do poziomu 90%

Ochrona przed pyłem i wilgocią IP55 zapewni dłuższą żywotność inkubatora

Zabezpieczenia:

Bezpiecznik we wszystkich systemach
Możliwość ustawienia trybu pracy bezczujnikowej

Zabezpieczenie przed spięciem w kontrolerach i przekaźniku

Inkubacja:

Standardowo, inkubator wyposażony jest w 30 tac na jaja z serii TR. Niemniej jednak, jeśli chciałbyś wykorzystać inkubator również do wylęgania jaj, zalecamy nabycie naszych dedykowanych tac lęgowych (kod produktu: FLX80-ST) oraz pokryw do nich (SKU: FLX80-C), zaprojektowanych do danych gatunków drobiu. Po prostu wybierz gatunek, który Cię interesuje, a my zajmiemy się dopasowaniem akcesoriów do Twoich potrzeb.

Wymiary: dł. 181 cm x szer. 83,3 cm x wys. 210 cm 

Waga: 185 kg

 

Inkubator dostarczany jest w stanie zmontowanym, gotowym do użytku. Należy jedynie podłączyć górny zbiornik na wodę i boczne urządzenie nawilżające.