Kosze lęgowe

Kosze wylęgowe to przydatne akcesoria do inkubatorów oraz klujników, pozwalające na łatwy zbiór piskląt zaraz po ich wykluciu się. Dzięki temu cały proces hodowli jest z pewnością łatwiejszy, znacznie szybszy i bezpieczniejszy dla małych kurcząt. Kosze zostały wykonane z solidnego, a zarazem lekkiego tworzywa, które ułatwia przenoszenie zbioru. Ich rozmiar oraz konstrukcja zapewniają swobodny przepływ powietrza, minimalizując również ryzyko odniesienia obrażeń przez pisklęta. Utrzymanie w czystości naszych koszy lęgowych jest bardzo proste.

Czytaj więcej

Aktywne filtry

Kosze wylęgowe dla różnych gatunków ptaków

Kosze wylęgowe mogą być wykorzystywane w wielu hodowlach – nie tylko tych, w których znajdują się kury. Służą one bowiem również do przeprowadzania inkubacji i wylęgu jaj kaczych czy gęsich. Kosze wylęgowe o odpowiednich wymiarach sprawdzą się też w przypadku pawi, bażantów oraz indyków. Wówczas konieczne jest jednak wybranie modeli większych niż w przypadku kur. Kosze wylęgowe są powszechnie stosowane w inkubatorach lęgowych które również wchodzą w skład naszego asortymentu.

Prostsze dopasowywanie koszy wylęgowych

Obecnie kosze wylęgowe wykonuje się ze specjalnego tworzywa sztucznego, które pozwala na łatwiejsze zachowanie w czystości. Tradycyjnie tego typu konstrukcje tworzyło się z wikliny. Dostępne produkty zostały oznaczone konkretnymi kodami, dzięki czemu można je łatwiej dopasować do konstrukcji konkretnego inkubatora czy klujnika. Zazwyczaj stosuje się je w zestawach, po nawet kilka koszy w jednym urządzeniu. To produkty stworzone z myślą zarówno o niewielkich hodowlach, jak i tych znacznie większych, w których znajdują się setki osobników i stale przeprowadzany jest chów następnych.

Kosze wylęgowe sprawdzają się dobrze m.in. podczas transportowania wyklutych piskląt do kolejnych przestrzeni w hodowli. Dzięki temu zwierzęta pozostają bezpieczne – w produktach tego typu znajduje się bowiem wiele otworów, zapewniających dopływ światła i świeżego powietrza. Dokładna konstrukcja koszy różni się w zależności od wybranego modelu i jego przeznaczenia do chowu konkretnego gatunku ptaków.