Inkubator Lęgowy Jaj – Automatyczny - CT120 SH

Inkubator Lęgowy Jaj – Automatyczny - CT120 SH

CT120 SH

Inkubator do jaj CT120 SH to sprzęt w pełni automatyczny. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują jego trwałość i odporność na uszkodzenia. Urządzenie produkowane jest w Europie przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu inkubator osiąga imponujący wskaźnik wylęgu sięgający 97% przy prawidłowym użytkowaniu.

Systemy takie jak AirrouteTM Plus czy HumisonicTM zapewniają wysoką energooszczędność, co przekłada się na oszczędności w zużyciu energii i niższe rachunki za prąd i wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Inkubator objęty jest 12-miesięczną gwarancją ze strony sklepu internetowego Bio-Eggs, a w przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Inkubatory Nowe.png

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

3 499,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość

W pełni automatyczny sprzęt

Inkubator Lęgowy CT120 SH to wysoce wyspecjalizowany inkubator, który umożliwi w pełni zautomatyzowaną inkubację jaj. Posiada on w pakiecie automatyczne obracarki do jaj. Dzięki konstrukcji zapewniającej bardzo dobrą izolację oraz cyfrowemu monitorowaniu wskaźników temperatury i wilgotności panujących wewnątrz jak i na zewnątrz inkubatora, jaja mają idealne warunki do inkubacji. Wbudowany wyświetlacz zapewnia łatwość sprawdzania temperatury i wilgotności panujących również w pomieszczeniu.

Niskie zużycie energii

Zaawansowany panel sterowania posiada funkcję alarmu, która ostrzega, jeśli panujące warunki odbiegają poza ustawione parametry. To sprawia, że znacząco podnosimy jego efektywność, wygodę inkubacji i przede wszystkim wskaźniki wylęgu (aż do 97%), tym samym nie zwiększając kosztów związanych z energią elektryczną. Inkubator ma pojemność 120 jaj kurzych.

Kompletny zestaw do inkubacji i wylęgania

Do inkubatora lęgowego CT120 SH dołączone są 4 kosze lęgowe CS30, dzięki którym można inkubować 120 jaj kompleksowo lub częściowo, czyli przeznaczając część jaj do inkubacji, a pozostałą część jaj do klucia w koszach wylęgowych- w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji (zatem około 19. dnia). Aby przygotować jaja do wylęgu, na ostatnie 2-3 dni zastąp obracarki jaj koszami wylęgowymi.

Najbardziej efektywny inkubator na rynku polskim, w przedziale do 150 jaj

Ten inkubator jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych hodowców drobiu. Funkcje i korzyści CT120 SH wyróżniają go spośród innych dostępnych na rynku jako najlepszy w przedziale pojemności do 150 jaj.  W przeciwieństwie do konkurentów, CT120 SH jest symbolem efektywności energetycznej, zapewniając oszczędne zużycie energii przy jednoczesnym osiąganiu znakomitych wskaźników wylęgu. Ten inkubator zawiera wszystko, czego potrzebujesz i nie wymaga zakupu żadnych dodatkowych akcesoriów, nie ma zatem ukrytych kosztów.

Odpowiedni dla różnych gatunków drobiu

Cyfrowy wyświetlacz inkubatora znacząco ułatwi jego obsługę oraz zapewni bezproblemową konfigurację. CT120 SH jest odpowiedni dla różnych gatunków ptaków, takich jak kurczak, przepiórka, indyk, kuropatwa, bażant, paw, gęś i kaczka. Ten model może inkubować i wykluć 120 jaj kurzych. Ilości jaj różnią się w zależności od gatunku. Ciesz się swobodą inkubowania i wylęgu jaj bez większego wysiłku, CT120 SH dostosowuje się do różnorodnych potrzeb Twojej hodowli.

Technologie odzwierciedlające naturalne procesy

Technologia Aktywnego Okresowego Chłodzenia (APC) odzwierciedla naturalny proces inkubacji, zwiększając wskaźniki wylęgu, co jest szczególnie istotne dla udanej inkubacji dużych jaj. System wentylacji AirRouteTM zapewnia stały poziom temperatury i wilgotności, posiada on certyfikat IP55, co oznacza, że jest odporny na wszelki kurz i wilgoć. System wilgotności HumisonicTM umożliwia precyzyjną kontrolę wilgotności, eliminując potrzebę używania podkładek chłonących lub gąbek – ułatwia to proces inkubacji i redukuje problemy z konserwacją.

Cyfrowy monitoring ustawionych parametrów, funkcjonalna budowa

Warunki panujące wewnątrz inkubatora można łatwo monitorować dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi a funkcja alarmu panelu kontrolnego włączy się, jeśli wystąpią odchylenia poza ustawione parametry. Zalecamy utrzymanie temperatury pomieszczenia, w którym znajduje się inkubator między 20-25 C (w żadnym wypadku nie powinna być niższa niż 15C i wyższa niż 30C). Pełny dostęp do sprzętu zarówno z przodu, jak i z tyłu ułatwia czyszczenie szafki inkubacyjnej, zapewniając higieniczne środowisko dla wykluwanych piskląt.

Gwarantowana niezawodność i precyzja

CT120 SH to nie tylko inkubator jaj, to partner podczas Twojej przygody z hodowlą drobiu, oferujący niezrównaną efektywność, oszczędność energetyczną i wygodę. Zoptymalizuj swoją inkubację i spraw, aby każdy cykl wylęgu kończył się sukcesem. CT120SH to ostateczne rozwiązanie dla miłośników drobiu, którzy wymagają tego, co najlepsze dla swoich hodowli.

W zestawie gwarancja sklepu Bio Eggs.

Cimuka
CT120 SH
12 szt.
Pojemność inkubatora
120-180
Rozmiar Inkubatora
Średni

Seria CT to Inkubatory i Wylęgarki - Klujniki wyposażone w doskonale izolowaną komorę i w pełni zautomatyzowany system wykluwania, który gwarantuje bardzo dobre wyniki inkubacji i wylęgu. W sumie oferowanych jest 6 różnych modeli o 3 różnych przeznaczeniach. Zatem wyróżniamy modele oznakowane symbolem „SH” i „H”. Każdy z nich posiada 3 dostępne pojemności: 60, 120 i 180 jaj kurzych.

 

Model SH – inkubacja i wylęganie kompleksowe

Modele oznaczone symbolem „SH” są przeznaczone do inkubacji i wylęgania całościowego, co oznacza, że cała pojemność inkubatora jest wykorzystywana podczas rozwoju zarodków (do około 18. dnia inkubacji). Następnie, po zamontowaniu koszy lęgowych, które znajdują się w zestawie, urządzenie będzie służyć jako kompleksowa wylęgarka (ostatnie 3 dni procesu inkubacji).

 

Model H –wylęganie kompleksowe

Model oznaczony symbolem H przeznaczony jest do użytkowania w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji (19-21. Dzień inkubacji). Dzięki systemowi niezależnych pięter i możliwości swobodnego dostępu do każdej kondygnacji, proces wylęgania jaj staje się bardzo prosty.  

Pojemność inkubatora lęgowego

 

Kura: 120

Indyk: 80 

Kaczka: 80

Przepiórka: 216-312*

Kuropatwa: 168

Bażant: 144 

Gęś: 48**

Paw: 48**

 

*Optymalna waga jaj przepiórczych to waga do 15-tu gramów. Możliwe jest dokupienie separatorów do jaj przepiórczych QT13, aby zwiększyć pojemność z 216 do 312 jaj

**Aby inkubować i wylęgać jaja gęsie lub pawie, sprawdź nasze stojaki/ separatory na jaja gęsie i pawie, model GT03

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku):

Większość ptaków, przynajmniej raz w całym procesie inkubacji, opuszcza gniazdo. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, jeśli wykluwasz np. gęsie jaja. 

 

Obracarka do jajek: Conturn TM 30

Możesz znacząco zmniejszyć stres związany z inkubacją jaj dzięki bezwibracyjnym obracarkom. Skalibrowane obracanie zapewnia wysokie wskaźniki wylęgu i zużywają minimalną ilość energii (średnia zużycia to 50W) - oszczędzając Twoje pieniądze. 

 

Wentylacja: AirRouteTM

Nasz system wentylacji AirRoute TM ma certyfikat IP55 a do tego zużywa minimalną ilość energii. System chroni przed zmianami napięcia i oferuje pierwszą w swojej klasie ochronę przed kurzem i wilgocią. Możesz mieć pewność, że system utrzyma tę samą temperaturę i wilgotność w całym inkubatorze.

 

Wilgotność: Humisonic TM

Inkubatory CT zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia na bieżąco wilgotność w inkubatorze. Po prostu dodaj wodę do zbiornika na górze. Nie zapomnij również napełnić dolnego zbiornika wodą, aby uzyskać dodatkowe wsparcie - w razie potrzeby. 

 

Alarm(y)

Inkubatory CT oferują 2 typy alarmów: 

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus) 

 

Dostęp przedni i tylny

Pełny, przedni i tylny, dostęp do inkubatora znacznie ułatwia czyszczenie. Po prostu zapytaj każdego, kto próbował podobnej konfiguracji. Przy procesie projektowania inkubatorów producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.

Marka:

Cimuka

Model:

CT120 SH

Zastosowanie:

Kompletny zestaw do Inkubacji i KluciaZastosowanie łączone

Materiał:

Izolowane ściany - Tworzywo ABS

Rama - Anodowane Aluminium

Komora:

Podwójne ściany, bardzo dobra izolacja
Podwójne drzwi, drugie drzwi ułatwiające czyszczenie i obsługę
Profile aluminiowe, anodowane komory

Wkład w montaż:

Mały

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

W pakiecie:

Kalibrowany termometr do jaj

Zapasowy bezpiecznik

Instrukcja obsług

4 kosze wylęgowe CS30i

Moc: 

Napięcie: 230 V / 50 HZ
- Średnie zużycie energii: 65 W

- Maksymalna moc: 185 W

Temperatura:

Automatyczna cyfrowa kontrola temperatury
Cyfrowy wskaźnik

Wilgotność:

W pełni automatyczny system utrzymywania wilgotności HumisonicTM
Cyfrowy wskaźnik wilgotności
Tace wyposażone w kanaliki wodne kontrolujące wilgotność
Zbiornik wody

Wentylacja:

Technologia AirrouteTM Plus
Wentylacja zapewniająca oszczędność energii dochodzącą do poziomu 90% przy zużyciu prądu 3,5W
Dłuższa żywotność inkubatora dzięki zastosowaniu ochrony przed pyłem i wilgocią IP55
Spadki napięcia nie wypływają na cyrkulację powietrza - system działa sprawnie w zakresie napięcia 90-265 V podczas pracy inkubatora.

Inkubacja:

Automatyczne obracanie jaj, dzięki 4 automatycznym obracarkom jaj ConturnTM30

Zabezpieczenia:

Bezpiecznik
Możliwość ustawienia trybu pracy bez czujnika

Wymiary po montażu: dł. 43,2 cm x szer. 67,3 cm x wys. 83,8 cm

Wymiary opakowania: dł. 40,6 cm x szer. 63,5 cm x wys. 73,7 cm

Waga: 17,2 kg