Inkubator Lęgowy Jaj z Klujnikiem - PD30 H

Inkubator Lęgowy Jaj z Klujnikiem - PD30 H

PD30H

Inkubator do jaj PD30 H to produkt półautomatyczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Towar produkowany w Turcji, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu wskaźnik wylęgu jaki może osiągnąć sprzęt przy poprawnym użytkowaniu dochodzi nawet do 97%.

System taki jak AirrouteTM Plus gwarantuje wysoką energooszczędność, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Inkubator objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

1 099,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Inkubator Lęgowy PD30H może być stosowany jako inkubator z ręcznym obracaniem jak i klujnik/ wylęgarka w czasie klucia jaj. Model wyposażony jest w cyfrowy wskaźnik temperatury i wilgotności oraz system wentylacji co zapewnia optymalne warunki inkubacji. Kanałowa dolna część korpusu umożliwia łatwą regulację wilgotności wewnątrz inkubatora. Wartości temperatury i wilgotności można monitorować na wyświetlaczu cyfrowym. Dzięki kompaktowej budowie oraz opatentowanej technologii wentylacji inkubator jest charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii. Model PD30H można również połączyć z systemem obracarki automatycznej Conturn30 co sprawi, że nie będzie wymagane manualne obracanie jaj, ponieważ proces ten będzie sterowany automatycznie.

Pojemność Inkubatora Lęgowego Jaj

Kurze

Indycze-Kacze

Przepiórcze*

Kuropatwy

Bażancie

Gęsie**-Pawie

Inkubacja (kosz lęgowy CS40Y)

30-40

25-35

80-90

70-80

60-70

15-20

*Opcjonalnie mogą być umieszczone stojaki dla jaj przepiórczych, model QT13
**Dla jaj gęsich niezbędne są stojaki dla jaj gęsich, model GT03

Specyfikacja

 

Model

PD30H

Technologia

ProdiTM

Materiał

Komora o grubych ściankach ABS,
Przezroczysta pokrywa ABS

Moc

Napięcie: 230 V / 50 HZ
Średnie zużycie energii: 25 W
Maksymalna moc: 60 W 

Wkład w montaż

Mały

 

Zalecane umiejscowienie

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Wymiary i waga:

Wymiary po montażu: dł. 26 cm x szer. 33 cm x wys. 44 cm
Waga: 4.7 kg

Użyte Technologie

 

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku)

Większość ptaków, przynajmniej raz w całym procesie inkubacji, opuszcza gniazdo. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć proces chłodzenia i oddawania wilgoci, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka tymczasowo opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, jeśli wykluwasz np. gęsie jaja. 

Wentylacja

Odpowiednia wentylacja jest niezbędna, aby dostarczyć embrionom tlen i usunąć powstały dwutlenek węgla. W modelu PD wentylacja jest sterowana automatycznie za pomocą wentylatora i odpowiednio rozmieszczonych, regulowanych otworów, którymi powietrze wpływa i wypływa z inkubatora.

 

Wilgotność

Inkubatory PD zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Poziom wilgotności wewnątrz komory można regulować za pomocą kanałów wodnych. Wartość wilgotności wskazana jest w panelu sterowania cyfrowo. Płaszcz wodny w podstawie bezpośrednio wpływa na poziom wilgotności wewnątrz inkubatora. Modele PD posiadają kanały wodne różnej wielkości. Służą one do dostosowania poziomu wilgotności do żądanej wartości.

Alarm(y)

Inkubatory PD oferują 2 typy alarmów: 

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus)

 

Podsumowanie techniczne

 

Zastosowanie

Inkubacja z manualnym obracaniem jaj oraz jako Klujnik Wylęgarka

Temperatura

Automatyczny regulator temperatury PID (automatyczny dobór parametrów),
Cyfrowy wskaźnik temperatury

Inkubacja

Ręczne obracanie tac,

Można też przyłączyć automatyczny system obracarki Conturn30

Zestaw do wylęgu

 

W pakiecie 1 taca lęgowa CS40Y

Zabezpieczenia

Bezpiecznik,
Możliwość ustawienia trybu pracy bez czujnika

Zużycie energii

230 V/ 50 Hz    Średnio: 25 W    Maksymalnie: 60 W

W pakiecie

Instrukcja obsługi,

Kabel Zasilania,

1 Taca lęgowa,

Zapasowy bezpiecznik

 

 

 

Cimuka
PD30H
1 szt.