Odchowalnik dla piskląt - Dodatkowy Poziom - Wys. 40 cm

CB40-03-TA

Odchowalnik CB40-03-TA (Dodatkowy Poziom) to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, o dużej odporności, z zadbaniem o każdy szczegół.

Towar wyprodukowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Odchowalnik ma zamkniętą konstrukcję i wykonany jest z półprzezroczystego tworzywa co pozwala zachować parametry chowu piskląt odzwierciedlające naturalny proces. Innowacyjny system ogrzewania niezwykle precyzyjnie i równomiernie rozprowadza ciepło. Przekłada się to na duże oszczędności w zużywanej energii. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Odchowalnik objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

999,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość

Pisklęta właśnie się wylęgły. Co dalej?

Po zakończeniu inkubacji bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i hodowla piskląt. Dzięki wyjątkowym właściwościom technicznym i wysokim standardom higienicznym odchowalniki zapewniają idealne warunki rozwoju dla piskląt po ich wykluciu. Odchowalnik dla piskląt - Dodatkowy Poziom - Wys. 40 cm (model CB40-03-TA) jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów drobiu, w szczególności dla przepiórek, kurcząt, kaczek, kuropatw, indyków, gęsi, bażantów i pawi. Wysokość klatki wynosi 40 cm.

Automatyczna regulacja temperatury

Ten model odchowalnika umożliwi Ci istotne oszczędności. Dzięki automatycznie regulowanemu systemowi ogrzewania równomiernie rozprowadzającemu ciepło i konstrukcji zapobiegającej przeciągom, twoje pisklęta będą chowane w idealnej temperaturze sprzyjającej ich rozwojowi i zdrowiu.

Technologia oparta na długoletnich badaniach naukowych

To wyjątkowe urządzenia są jedynymi produktami na polskim rynku, opartymi na 40-letnich badaniach i doświadczeniu marki Cimuka, renomowanego producenta sprzętu do hodowli drobiu. Projekt odchowalników jest efektem współpracy z Muhterem Aydoganem, doktorem weterynarii i zootechniki, który bazując na długotrwałych badaniach poświęconych bezpieczeństwu i dobrostanowi ptaków, stworzył sprzęt doskonały pod każdym względem.

Oszczędność Twoich pieniędzy

Aby jeszcze bardziej zminimalizować koszty, podajnik pokarmu w odchowalniku CB25 został starannie zaprojektowany, aby skutecznie ograniczać straty paszy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz klatki. Nasi Klienci odnotowują nawet 30% oszczędność w stratach, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności finansowe. Pojemność odchowalników oraz maksymalna liczba tygodni, w których konieczne jest stosowanie systemu grzewczego w klatce, są dostosowane do oczekiwań w danym okresie chowu.

Solidna konstrukcja i niezawodność

Możesz mieć pewność, że nasz sprzęt posłuży Ci przez wiele lat, a Twoje ptaki będą cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem. To oszczędność Twojego czasu a jednocześnie inwestycja w dobrostan Twoich podopiecznych, która z pewnością przełoży się na poziom Twojej satysfakcji.

Uwaga: produkt nie zawiera zbiornika na wodę, ramki i kółek.

Cimuka
CB40-03-TA
3 szt.

Pojemność odchowalników wraz z maksymalna ilością tygodni, kiedy wymagane jest używanie systemu grzewczego w klatce.

Powyższa pojemność zależy od rodzaju drobiu, który hodujesz, zapotrzebowaniu na ogrzewanie i utrzymywanego poziomu temperatury w odchowalniku. Jeśli odchowujesz pisklęta przepiórek lub inne mniejsze ptaki zalecamy sprawdzenie również naszych odchowalników 25-centymetrowych.

Higieniczna taca na odchody

Specjalna głęboka taca na odchody umożliwia sprawne utylizowanie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia klatki. Taca jest wysuwna, co usprawnia i przyspiesza proces czyszczenia. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje oraz całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

Inteligentne karmidła z kratownicą

Klatki wyposażone są w duże karmidła ciągnące się wzdłuż całej klatki. Dzięki ich modułowej budowie bardzo łatwo się je montuje i czyści. Duża pojemność karmideł pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na karmienie piskląt. Odporne na wstrząsy, czerwone kratownice umieszczone na wysuwnej tacy zostały skonstruowane tak, aby zmniejszyć straty paszy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klatki. Zdejmowane korytko mieści 2,3 kg paszy. Nasi klienci oszczędzają do 30% więcej paszy dzięki elastycznym i odpornym na wstrząsy kratownicom.

Poidła automatyczne

Poidełka na wodę zamontowane wewnątrz klatki są antyprzeciekowei. Mają możliwość ustawiania/ zmiany wysokości zamontowania. Poidełka połączone są ze zbiornikiem głównym (dla dodatkowego poziomu jest on dostępny w sprzedaży osobno). System pojenia zapobiega niechcianej wilgoci i sprzyja utrzymaniu najwyższego poziomu higieny. Zestaw zawiera specjalny starter poidłowy, niezbędny w 1-2 tygodniach odchowywania.

Maty podłogowe dla piskląt

Antybakteryjne i antypoślizgowe maty podłogowe dla piskląt są używane przez pierwsze 1-2 tygodnie, aby ułatwić pisklętom chodzenie i stanie. Specjalna konstrukcja mat zapobiega wszelkim problemom z łapkami i paznokciami. Ale to nie wszystko. Nasze maty podłogowe dla piskląt absorbują ciepło, aby zapewnić pisklętom szczególny komfort przez kluczowe pierwsze kilka tygodni.

System grzewczy

Zapomnij o czerwonych lampach grzewczych. Nasz 20-calowy automatyczny system grzewczy Space Heater zapewni optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu odchowalnika. Uwaga: żarówka pełni funkcje jedynie oświetlenia i jest sprzedawana osobno.

Konstrukcja ochronna

Półprzezroczyste ścianki zatrzymują ciepło wewnątrz, pomagając utrzymać kurczęta w pożądanej temperaturze, zapewniając jednocześnie środowisko chowu wolne od wszelkich przeciągów. Nie zapominajmy, że te półprzezroczyste ścianki przepuszczają również optymalną ilość światła słonecznego i powietrza niezwykle ważnego dla prawidłowego rozwoju piskląt. To z kolei, bezpośrednio przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd.

Wielofunkcyjna konstrukcja

Odchowalnik można powiększyć o dodatkowe pięta/ poziomy. Dodatkowo odchowalnik można łączyć nie tylko z innymi poziomami ale i z klatkami dla drobiu które również można powiększać

Marka:

Cimuka

Model:

CB40-03-TA

Technologia:

ComfortPlast TM

Materiał:

Tworzywo ABS

Wkład w montaż:

Średni

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Budowa:

Pierwszy w Polsce, pierwszy na świecie opatentowany model odchowalnika
Zamykana bryła zapewniająca niskie zużycie energii
Półprzezroczysta konstrukcja kondygnacyjna gwarantująca pisklętom maksymalną ilość światła dziennego
Plastikowa budowa idealna dla izolacji cieplnej i utrzymania ściółki
Łatwa do czyszczenia, wysoki standard higieny
Budowa jednokondygnacyjna
Naturalne otwory wlotowe i wylotowe powietrza w klatce
Zintegrowana struktura podłoża
Łatwo poruszające się podwójne koła z możliwością blokady
Niskie koszty przesyłki dzięki możliwości całkowitego demontażu
Łatwy montaż przy wykorzystaniu instrukcji obsługi

Oświetlenie:

Wymagane jedna (1) żarówka – w sprzedaży osobno (rekomendowany model to: A19 LED dzienna)

Ogrzewania:

1 automatyczny moduł grzewczy HT-03-E
Budowa modułu niezależna od odchowalnika
Korpus modułu wykonany z anodowanego nierdzewnego aluminium
Krata ochronna zapobiegająca kontaktowi piskląt z grzałką
Termostat z możliwością regulacji temperatury i automatyczn
ą kontrolą temperatury
1 gniazdo żarówki E27 (ze względów bezpieczeństwa żarówki nie są dołączone do zestawu)
Przycisk otwórz/zamknij
Wskaźnik grzania LED
Nienagrzewająca się osłona żarówki
Ochrona bezpiecznika

Zakres temperatury: 20-40 C

Karmienie:

Plastikowy karmik wzdłuż całej podstawy
Łatwe czyszczenie dzięki zintegrowanej budowie karmika
Krata karmika zapobiegająca wydostaniu się piskląt
Budowa karmika zapobiegająca rozrzucaniu karmy dzięki czemu gwarantowana jest duża oszczędność karmy
3 karmniki początkowe (do stosowania w 1 pierwszym tygodniu od wyklucia)

Pojenie:

Brak zbiornika wody (dla modelu CB40/TA nie ma w zestawie dodatkowego zbiornika wody. Należy skorzystać ze zbiornika wody z pierwszej kondygnacji, jest on wystarczający dla obu poziomów klatki)
Łatwe pojenie dzięki zastosowaniu systemu poidła kropelkowego, niplowego
Możliwa regulacja wysokości poidła
Silikonowy przewód zapobiegający powstawaniu i gromadzeniu się drobnoustrojów
2 poidła początkowe

Moc:

Napięcie: 220 V / 60 HZ
- Średnie zużycie energii:
50 W

- Maksymalne zużycie energii: 125 W

Wymiary po montażu: dł. 98 cm x szer. 64 cm x wys. 49 cm

Wymiary pojedynczej komory: dł. 91 cm x szer. 49 cm x wys. 38 cm

Wymiary opakowania: dł. 99 cm x szer. 61 cm x wys. 15,2 cm

Waga: 13,2 kg