Odchowalnik dla piskląt - 2 Poziomy - Wys. 40 cm

CB40-03-2K

Odchowalnik CB40-03-2K to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, o dużej odporności, z zadbaniem o każdy szczegół.

Towar wyprodukowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Odchowalnik ma zamkniętą konstrukcję i wykonany jest z półprzezroczystego tworzywa co pozwala zachować parametry chowu piskląt odzwierciedlające naturalny proces. Innowacyjny system ogrzewania niezwykle precyzyjnie i równomiernie rozprowadza ciepło. Przekłada się to na duże oszczędności w zużywanej energii. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Odchowalnik objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

1 999,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Możliwośc płatności ratalnej Santander.

Ilość

Pisklęta właśnie się wylęgły. Co dalej?

Po zakończeniu procesu inkubacji bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i hodowla piskląt. Dzięki unikalnym właściwościom technicznym i wysokim standardom higienicznym odchowalniki zapewniają idealne warunki rozwoju po ich wykluciu. Odchowalnik dwupoziomowy CB40-03-2K jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów drobiu, w szczególności dla przepiórek, kurcząt, kaczek, kuropatw, indyków, gęsi, bażantów i pawi. Wysokość pojedynczego piętra wynosi 40 cm.

Optymalne warunki do rozwoju

Czy pragniesz stworzyć optymalne warunki dla hodowli swoich piskląt, zapewniając im dostateczną przestrzeń, równomierne rozprowadzenie ciepła, właściwe oświetlenie, idealną temperaturę i kontrolę nad wentylacją? Nasze innowacyjne odchowalniki, oparte na zaawansowanej technologii ComfortPlast TM i wykonane z wysokiej jakości tworzywa ABS, oferują nie tylko niezwykłą trwałość, ale także cechują się higieniczną, bezpieczną konstrukcją, odporną na rdzę. Specjalnie dostosowane eliptyczne podłoże jest zaprojektowane z myślą o nóżkach piskląt, eliminując potencjalne problemy zdrowotne, co staje się istotne zwłaszcza w pierwszych tygodniach ich życia.

Ponadto, podłoże ma za zadanie absorbować ciepło, aby zwiększyć komfort ptaków.

Automatyczna regulacja temperatury

Ten model odchowalnika umożliwi Ci istotne oszczędności. Dzięki automatycznie regulowanemu systemowi ogrzewania równomiernie rozprowadzającemu ciepło i konstrukcji zapobiegającej przeciągom, twoje pisklęta będą chowane w idealnej temperaturze sprzyjającej ich rozwojowi i zdrowiu.

Technologia oparta na długoletnich badaniach naukowych

To wyjątkowe urządzenia są jedynym produktem na polskim rynku, opartym na 40-letnich badaniach i doświadczeniu marki Cimuka, renomowanego producenta sprzętu do hodowli drobiu. Projekt odchowalników jest efektem współpracy z Muhterem Aydoganem, doktorem weterynarii i zootechniki, który bazując na długotrwałych badaniach poświęconych bezpieczeństwu i dobrostanowi ptaków, stworzył sprzęt doskonały pod każdym względem.

Oszczędność Twoich pieniędzy

Aby jeszcze bardziej zminimalizować koszty, podajnik pokarmu w odchowalniku CB25 został starannie zaprojektowany, aby skutecznie ograniczać straty paszy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz klatki. Nasi Klienci odnotowują nawet 30% oszczędność w stratach, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności finansowe. Pojemność odchowalników oraz maksymalna liczba tygodni, w których konieczne jest stosowanie systemu grzewczego w klatce, są dostosowane do oczekiwań w danym okresie chowu.

Solidna konstrukcja i niezawodność

Możesz mieć pewność, że nasz sprzęt posłuży Ci przez wiele lat, a Twoje ptaki będą cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem. To oszczędność Twojego czasu a jednocześnie inwestycja w dobrostan Twoich podopiecznych, która z pewnością przełoży się na poziom Twojej satysfakcji.

Cimuka
CB40-03-2K
3 szt.

Pojemność odchowalnikow wraz z maksymalna ilością tygodni, kiedy wymagane jest używanie systemu grzewczego w klatce.

 

Powyższa pojemność zależy od rodzaju drobiu, który hodujesz, zapotrzebowaniu na ogrzewanie i utrzymywanego poziomu temperatury w odchowalniku. Jeśli odchowujesz pisklęta przepiórek lub inne mniejsze ptaki zalecamy sprawdzenie również naszych odchowalników 25-centymetrowych.

Higieniczna taca na odchody

Specjalna głęboka taca na odchody umożliwia sprawne utylizowanie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia klatki. Taca jest wysuwna, co usprawnia i przyspiesza proces czyszczenia. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje oraz całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

Inteligentne karmidła z kratownicą

Klatki wyposażone są w duże karmidła ciągnące się wzdłuż całej klatki. Dzięki ich modułowej budowie bardzo łatwo się je montuje i czyści. Duża pojemność karmideł pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na karmienie piskląt. Odporne na wstrząsy, czerwone kratownice umieszczone na wysuwnej tacy zostały skonstruowane tak, aby zmniejszyć straty paszy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klatki. Zdejmowane korytko mieści 2,3 kg paszy. Nasi klienci oszczędzają do 30% więcej paszy dzięki elastycznym i odpornym na wstrząsy kratownicom.

Poidła automatyczne

Zbiornik na wodę wielokrotnego użytku o pojemności 8,3 litrów dostarcza przefiltrowaną wodę do poideł zamontowanych wewnątrz klatki. Poidło z mechanizmem antyprzeciekowym ma możliwość ustawiania/ zmiany wysokości. System pojenia zapobiega niechcianej wilgoci i sprzyja utrzymaniu najwyższego poziomu higieny. Zestaw zawiera specjalny starter poidłowy niezbędny w 1-2 tygodniach odchowywania.

Maty podłogowe dla piskląt

Antybakteryjne i antypoślizgowe maty podłogowe dla piskląt są używane przez pierwsze 1-2 tygodnie, aby ułatwić pisklętom chodzenie i stanie. Specjalna konstrukcja mat zapobiega wszelkim problemom z łapkami i paznokciami. Ale to nie wszystko. Nasze maty podłogowe dla piskląt absorbują ciepło, aby zapewnić pisklętom szczególny komfort przez kluczowe pierwsze kilka tygodni.

System grzewczy

Zapomnij o czerwonych lampach grzewczych. Nasz 20-calowy automatyczny system grzewczy Space Heater zapewni optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu odchowalnika. Uwaga: żarówka pełni funkcje jedynie oświetlenia i jest sprzedawana osobno.

Konstrukcja ochronna

Półprzezroczyste ścianki zatrzymują ciepło wewnątrz, pomagając utrzymać kurczęta w pożądanej temperaturze, zapewniając jednocześnie środowisko chowu wolne od wszelkich przeciągów. Nie zapominajmy, że te półprzezroczyste ścianki przepuszczają również optymalną ilość światła słonecznego i powietrza niezwykle ważnego dla prawidłowego rozwoju piskląt. To z kolei, bezpośrednio przyczynia się do obniżenia rachunków za prąd.

Wielofunkcyjna konstrukcja

Odchowalnik można powiększyć o dodatkowe pięta/ poziomy. Dodatkowo odchowalnik można łączyć nie tylko z innymi poziomami ale i z klatkami dla drobiu które również można powiększać

Marka:

Cimuka

Model:

CB40-03-2K

Technologia:

ComfortPlast TM

Materiał:

Tworzywo ABS

Wkład w montaż:

Średni

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Budowa:

Pierwszy w Polsce, pierwszy na świecie opatentowany model odchowalnika
Zamykana bryła zapewniająca niskie zużycie energii
Półprzezroczysta konstrukcja kondygnacyjna gwarantująca pisklętom maksymalną ilość światła dziennego
Plastikowa budowa idealna dla izolacji cieplnej i utrzymania ściółki
Łatwa do czyszczenia, wysoki standard higieny
Budowa dwupiętrowa 
Naturalne otwory wlotowe i wylotowe powietrza w klatce
Zintegrowana struktura podłoża
6 podstaw dla piskląt
Łatwo poruszające się podwójne koła z możliwością blokady
Niskie koszty przesyłki dzięki możliwości całkowitego demontażu
Łatwy montaż przy wykorzystaniu instrukcji obsługi

Oświetlenie:

Wymagane dwie (2) żarówki – w sprzedaży osobno (rekomendowany model to: A19 LED dzienna)

Ogrzewania:

2 automatyczne moduły grzewcze HT-03-E
Budowa modułu niezależna od odchowalnika
Korpus modułu wykonany z anodowanego nierdzewnego aluminium
Krata ochronna zapobiegająca kontaktowi piskląt z grzałką
Termostat z możliwością regulacji temperatury i automatyczn
ą kontrolą temperatury
2 gniazda żarówki E27 (ze względów bezpieczeństwa żarówki nie są dołączone do zestawu)
Przycisk otwórz/zamknij
Wskaźnik grzania LED
Nienagrzewająca się osłona żarówki
Ochrona bezpiecznika

Zakres temperatury: 20-40 C

Karmienie:

Plastikowy karmik wzdłuż całej podstawy
Łatwe czyszczenie dzięki zintegrowanej budowie karmika
Krata karmika zapobiegająca wydostaniu się piskląt
Budowa karmika zapobiegająca rozrzucaniu karmy dzięki czemu gwarantowana jest duża oszczędność karmy
6 karmników początkowych (do stosowania w 1 pierwszym tygodniu od wyklucia)

Pojenie:

Zbiornik wody o pojemności 8,3 l
Łatwe pojenie dzięki zastosowaniu systemu poidła kropelkowego, niplowego
Możliwa regulacja wysokości poidła
Czarny silikonowy przewód zapobiegający powstawaniu i gromadzeniu się drobnoustrojów
4 poidła początkowe

Moc:

Napięcie: 220 V / 60 HZ
- Średnie zużycie energii:
100 W

- Maksymalne zużycie energii: 250 W

Wymiary po montażu: dł. 98 cm x szer. 64 cm x wys. 119,4 cm

Wymiary pojedynczej komory: dł. 91 cm x szer. 49 cm x wys. 38 cm

Wymiary opakowania: dł. 99 cm x szer. 61 cm x wys. 28 cm

Waga: 30,4 kg