Inkubator Lęgowy Jaj z Klujnikiem – Automatyczny – PD30 SH

Inkubator Lęgowy Jaj z Klujnikiem – Automatyczny – PD30 SH

PD30SH

Inkubator do jaj PD30 SH to produkt w pełni automatyczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Towar produkowany w Turcji, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu wskaźnik wylęgu jaki może osiągnąć sprzęt przy poprawnym użytkowaniu dochodzi nawet do 97%.

System taki jak AirrouteTM Plus gwarantuje wysoką energooszczędność, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Inkubator objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

1 149,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Inkubator Lęgowy PD30SH ma funkcję automatycznego obracania jaj, dzięki czemu nie musisz obracać jaj ręcznie. Model ten, o pojemności 30 jaj kurzych, z powodzeniem nada się do inkubacji jaj innych gatunków drobiu. Wyposażony jest w cyfrowy wskaźnik temperatury i wilgotności oraz system wentylacji co zapewnia optymalne warunki inkubacji. Kanałowa dolna część korpusu umożliwia łatwą regulację wilgotności wewnątrz inkubatora. Wartości temperatury i wilgotności można monitorować na wyświetlaczu cyfrowym. Dzięki kompaktowej budowie oraz opatentowanej technologii wentylacji inkubator jest charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii.

Pojemność Inkubatora Lęgowego Jaj

 

Kurze

Indycze-Kacze

Przepiórcze*

Kuropatwy

Bażancie

Gęsie**-Pawie

Inkubacja

30

20

54-78

42

36

12

Wylęganie (1 kosz lęgowy CS40Y)

30

20

78

42

36

12

*Opcjonalnie mogą być umieszczone stojaki dla jaj przepiórczych, model QT13, co zwiększy pojemność inkubacji
**Dla jaj gęsich niezbędne są 4 stojaki dla jaj gęsich, model GT03

Specyfikacja

 

Model

PD30SH

Materiał

Komora o grubych ściankach ABS,
Przezroczysta pokrywa ABS

Moc

Napięcie: 230 V / 50 HZ
Średnie zużycie energii: 25 W
Maksymalna moc: 60 W 

Wkład w montaż 

Mały

 

Zalecane umiejscowienie 

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 26 cm x szer. 33 cm x wys. 45 cm
Waga: 5.3 kg

 

Użyte Technologie

 

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku)

Większość ptaków, przynajmniej raz w całym procesie inkubacji, opuszcza gniazdo. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć proces chłodzenia i oddawania wilgoci, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka tymczasowo opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, jeśli wykluwasz np. gęsie jaja. 

 

Obracarka do jajek: Conturn TM 30

Możesz znacząco zmniejszyć stres związany z inkubacją jaj dzięki bezwibracyjnym obracarkom. Skalibrowane obracanie zapewnia wysokie wskaźniki wylęgu i zużywają minimalną ilość energii (średnia zużycia to 50W) - oszczędzając Twoje pieniądze. 

Wentylacja

Odpowiednia wentylacja jest niezbędna, aby dostarczyć embrionom tlen i usunąć powstały dwutlenek węgla. W modelu PD wentylacja jest sterowana automatycznie za pomocą wentylatora i odpowiednio rozmieszczonych, regulowanych otworów, którymi powietrze wpływa i wypływa z inkubatora.

 

Wilgotność

 

Inkubatory PD zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Poziom wilgotności wewnątrz komory można regulować za pomocą kanałów wodnych. Wartość wilgotności wskazana jest w panelu sterowania cyfrowo. Płaszcz wodny w podstawie bezpośrednio wpływa na poziom wilgotności wewnątrz inkubatora. Modele PD posiadają kanały wodne różnej wielkości. Służą one dostosowaniu poziomu wilgotności do pożądanej wartości.

 

Alarm(y)

Inkubatory PD oferują 2 typy alarmów: 

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności

 

Podsumowanie techniczne

 

Zastosowanie

Inkubacja całkowita z automatycznym obracaniem jaj

Wylęganie, Klucie całkowite

Jednoczesna, częściowa Inkubacja i Wylęg

Temperatura

Automatyczny regulator temperatury PID (automatyczny dobór parametrów),
Cyfrowy wskaźnik temperatury

Inkubacja

System obracania automatycznego Conturn30 (w inkubatorze wbudowana obracarka ConturnTM30)

Zestaw do wylęgu

W pakiecie 1 taca lęgowa CS40Y

Zabezpieczenia

Bezpiecznik,
Możliwość ustawienia trybu pracy bez czujnika

Zużycie energii

230 V/ 50 Hz    Średnio: 25 W    Maksymalnie: 60 W

W pakiecie

Instrukcja obsługi,

Kabel Zasilania,

1 Taca lęgowa,

Zapasowy bezpiecznik

 

 

 

Cimuka
PD30SH
15 szt.