Inkubator lęgowy jaj - Automat - HB700 S

Inkubator lęgowy jaj - Automat - HB700 S

HB700 S

Inkubator do jaj HB700 S to produkt w pełni automatyczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Towar produkowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu wskaźnik wylęgu jaki może osiągnąć sprzęt przy poprawnym użytkowaniu dochodzi nawet do 97%.

Systemy takie jak AirrouteTM Plus czy HumisonicTM gwarantują wysoką energooszczędność, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Inkubator objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu

Inkubatory Nowe.png

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

7 599,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Możliwośc płatności ratalnej Santander.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

40 lat doświadczenia w produkcji sprzętu do hodowli drobiu

Seria Inkubatorów HB to sprzęt najwyższej jakości, łączący profesjonalizm i precyzję z przystępną ceną, porównywalną do cen urządzeń hobbystycznych. Ta linia inkubatorów reprezentuje niekwestionowaną niezawodność i dokładność, wynikającą z licznych badań naukowych nad inkubacją jaj oraz ponad 40-letniego doświadczenia marki Cimuka- firmy z długoletnią tradycją w produkcji sprzętu do hodowli drobiu. Sprzęt zaprojektowany został przez Muhterema Aydogana, doktora weterynarii i zootechniki. Inkubatory z tej serii są powszechnie stosowane jako flagowe w badaniach naukowych, a lista publikacji w prestiżowym czasopiśmie Poultry Science świadczy o dużym uznaniu w środowisku specjalistycznym.

Solidna konstrukcja i trwałe materiały

Inkubator Lęgowy HB700 S wyróżnia się najwyższą jakością materiałów niekorozyjnych, takich jak tworzywo ABS, aluminium anodowane i stal nierdzewna. Solidna konstrukcja i trwałe materiały użyte do produkcji pozwalają na dłuższy okres użytkowania bez konieczności częstej wymiany lub naprawy, co z kolei przekłada się na długofalowe oszczędności.

Uniwersalne zastosowanie przez hodowców

Seria inkubatorów HB to gwarancja różnorodności i dostosowania do potrzeb hodowców. System obracania jaj TurnX, delikatnie i cyklicznie zmieniający kąt tacki o pełne 90° oraz 20 tac Flexy 35Y, czynią je uniwersalnymi dla różnych rodzajów jaj, od przepiórczych po gęsie.

Technologie naśladujące procesy zachodzące naturalnie

Inkubator ten wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak system HumisonicTM regulujący wilgotność i temperaturę oraz technologię Active Periodic Cooling (APC) naśladującą naturalne procesy chłodzenia i kontrolowanego ochładzania jaj co znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu, bo osiągają one aż 95-97%.

Oszczędność Twoich pieniędzy

Dostęp z przodu i z tyłu ułatwia obsługę sprzętu, a niskoszumowe, bezwibracyjne obracarki TurnX podwyższają procent udanego wylęgu poprzez całkowite wyeliminowanie drgań i minimalne zużycie energii elektrycznej, co pozwala też znacznie zaoszczędzić pieniądze. Ich ultraprecyzyjne systemy kontroli temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza, wsparte dwudrzwiowym dostępem do wnętrza, czynią je nie tylko skutecznymi, ale również niezwykle łatwymi w czyszczeniu i utrzymaniu. Sprzęty Cimuka w wielu aspektach przewyższają takie marki, jak Brinsea czy Rcom, oferując jednocześnie bardziej przystępną cenę.

Gwarancja niezawodności i precyzji

HB700 S to inkubator odpowiedni dla jaj kurzych, przepiórczych, indyczych, kuropatw, bażantów, pawich, gęsich i kaczych. Wybierz niezawodność, precyzję i oszczędność bez kompromisów co do jakości – Seria HB to synonim doskonałości w inkubacji jaj.

Cimuka
HB700 S
2 szt.
Pojemność inkubatora
350-700
Rozmiar Inkubatora
Duży

Seria HB

Seria HB to Inkubatory i Wylęgarki - Klujniki wyposażone w doskonale izolowaną komorę i w pełni zautomatyzowany system wykluwania, który gwarantuje bardzo dobre wyniki hodowli. Łącznie dostępnych jest 12 różnych modeli o 3-ech różnych przeznaczeniach. Zatem wyróżniamy modele oznakowane symbolem „S”, „C” i „H”. Każdy z nich posiada 4 dostępne pojemności: 175, 350, 500 i 700 jaj kurzych.

Model S – inkubacja kompleksowa

Modele oznaczone symbolem „S” są przeznaczone do inkubacji całkowitej, co oznacza, że cała pojemność inkubatora jest wykorzystywana podczas rozwoju zarodków (do około 18. dnia inkubacji). Następnie, po zamontowaniu pokryw na tacki lęgowe, inkubator może być używany do wylęgania piskląt w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji.

Model H –wylęganie kompleksowe

Model oznaczony symbolem H przeznaczony jest do wykorzystania w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji. Dzięki systemowi niezależnych półek i możliwości swobodnego dostępu do każdej kondygnacji, proces inkubacji staje się bardzo prosty. Wielu hodowców preferuje posiadanie dwóch osobnych urządzeń do inkubacji (S) i wylęgania (H).

Model C – inkubacja częściowa

W modelach łączonych C (2 w 1) znajduje się wewnętrzna część przeznaczona do inkubacji oraz klujnikowa-wylęgowa, z dostępnym miejscem na kosze lęgowe. Proces inkubacji w tym modelu przypomina pracę na „linii produkcyjnej”. Jaja są inkubowane w „partiach”, z minimalnym odstępem 5 dni między nimi, tak aby pierwsza włożona partia po około 20 dniach znalazła się w koszu lęgowym.

Pojemność inkubatora lęgowego*

 

Kura: 700

Indyk: 480

Kaczka: 480

Przepiórka: 1980

Kuropatwa: 1120

Bażant: 960

Gęś: 300

Paw: 300

 

*Po założeniu pokryw tac wylęgowych Flexy35 na stojaki istnieje również możliwość używania produktu jako Klujnika Wylęgarki

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku):

Większość ptaków przynajmniej jednorazowo opuszcza gniazdo podczas procesu wysiadywania jaj. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (funkcja Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w inkubatorze, aby odtworzyć taki sam proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, szczególnie jeśli inkubujesz i wykluwasz np. jaja gęsie.

 

Obracarka do jajek TurnX TM

Możesz znacząco zmniejszyć stres związany z inkubacją jaj dzięki bezwibracyjnym obracarkom. Skalibrowane obracanie zapewnia wysokie wskaźniki wylęgu i zużywa minimalną ilość energii - oszczędzając Twoje pieniądze.

 

Wentylacja: AirRouteTM

Nasz system wentylacji AirRoute TM ma certyfikat IP55 a do tego zużywa minimalną ilość energii. System chroni przed zmianami napięcia i oferuje pierwszą w swojej klasie ochronę przed kurzem i wilgocią. Możesz mieć pewność, że system utrzyma tę samą temperaturę i wilgotność w całym inkubatorze.

 

Wilgotność: HumisonicTM

Inkubatory HB zawsze utrzymują wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia na bieżąco wilgotność w inkubatorze. Po prostu dodaj wodę do zbiornika na górze. Nie zapomnij również napełnić dolnego zbiornika wodą, aby system mógł uzyskać dodatkowe wsparcie - w razie potrzeby.

 

Alarm(y)

Inkubatory HB oferują 2 typy alarmów:

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus)

 

Dostęp przedni i tylny

Pełny, przedni i tylny, dostęp do inkubatora znacznie ułatwia czyszczenie. Po prostu zapytaj każdego, kto próbował podobnej konfiguracji. Przy procesie projektowania inkubatorów producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.

Marka:

Cimuka

Model:

HB700S

Zastosowanie:

Kompletny zestaw do Inkubacji, możliwość wykorzystania sprzętu do procesu Wylęgu Klucia (po dokupieniu pokryw lęgowych Flexy35 na stojaki możliwe jest używanie produktu jako Wylęgarki Klujnika)

Materiał:

Izolowane ściany - Tworzywo ABS

Rama - Anodowane Aluminium

Komora:

Podwójne ściany, bardzo dobra izolacja
Podwójne drzwi, drugie drzwi ułatwiające czyszczenie i obsługę
Profile aluminiowe, anodowane komory

Wkład w montaż:

Mały

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

W pakiecie:

Kalibrowany termometr do jaj

Zapasowy bezpiecznik

Instrukcja obsług

Moc:

Napięcie: 230 V / 50 HZ
- Średnie zużycie energii: 
160 W

- Maksymalna moc: 425 W

Temperatura:

Automatyczna cyfrowa kontrola temperatury
Cyfrowy wskaźnik

Wilgotność:

W pełni automatyczny system utrzymywania wilgotności HumisonicTM
Cyfrowy wskaźnik wilgotności
Tace wyposażone w kanaliki wodne kontrolujące wilgotność
Zbiornik wody

Wentylacja:

Technologia AirrouteTM Plus
Wentylacja zapewniająca oszczędność energii dochodzącą do poziomu 90% przy zużyciu prądu 3,5W
Dłuższa żywotność inkubatora dzięki zastosowaniu ochrony przed pyłem i wilgocią IP55
Spadki napięcia nie wypływają na cyrkulację powietrza - system działa sprawnie w zakresie napięcia 90-265 V podczas pracy inkubatora.

Inkubacja:

Automatyczne obracanie TurnXTM
Wewnętrzny mechanizm SS304 ze stali nierdzewnej i chromu
20 regulowanych tac do jaj

Tace inkubatora można przekształcić w kosze wylęgowe, usuwając separatory i zakładając pokrywy na tacki inkubatora Flexy35Y

Zabezpieczenia:

Bezpiecznik
Możliwość ustawienia trybu pracy bez czujnika

Wymiary po montażu: dł. 54,6 cm x szer. 86,4 cm x wys. 180,3 cm

Wymiary opakowania: dł. 52,6 cm x szer. 89 cm x wys. 165 cm

Waga: 52,2 kg