Automatycznyna Obracarka do  180 Jaj

Automatyczna Obracarka do 180 Jaj

CNT180ST

Zestaw Conturn 180 – Automatyczne Obracarki Jaj i Kosze Lęgowe to zestaw przeznaczony do różnego rodzaju inkubatorów domowych. Zestaw umożliwi hodowcy zupełnie automatyczny obrót jaj, a następnie komfortowy i bezpieczny proces lęgu. Obracarki są zupełnie bezwibracyjne, co zmniejsza naprężenia działające na jaja. Sprzyja to podwyższeniu współczynnika wylęgu. Silnik obracarek jest energooszczędny, a dzięki bezwibracyjnym obrotom, nie powoduje wstrząsów jaj.

Produkt wykonany z najwyższej jakości materiału – tworzywa ABS klasy spożywczej co sprawia, że jest niezwykle trwały. Zaprojektowany i zrealizowany z dbałością o każdy szczegół.

Zestaw wyprodukowany w Europie, przez producenta z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zestaw jest wyjątkowo praktyczny, wydajny oraz uniwersalny.

Nasze produkty objęte są 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

899,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Posiadasz inkubator domowy lub zamierzasz zbudować własny? Za pewne zadajesz sobie pytania o kwestię obracania jaj i kwestię koszy wylęgowych, możliwie najlepiej dopasowanych do inkubatora. Nasz zestaw został stworzony w odpowiedzi na te pytania.

 

Zestaw Conturn 180 umożliwia obracanie i wylęganie 180 jaj kurzych za pomocą wymiennych obracarek jaj i koszy wylęgowych. W zestawie znajduje się 6 profesjonalnych tac do automatycznego obracania jaj, na każdej z tac znajduje się 6 stojaków/przystawek na jaja dowolnej wielkości: od jaj kuropatw po jaja kacze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w ten sposób można jednocześnie inkubować jaja różnego gatunku. Dzięki solidnej budowie obracarki, tace są bardzo stabilne i można na nie również nałożyć separatory do jaj przepiórczych, gęsich lub pawich. Pozwala to układać jaja na tacy naprzemiennie, np. 3 stojaki na jaja kurze, a następnie 3 stojaki z separatorami na jaja przepiórcze. Zestaw zawiera też 6 koszy wylęgowych.

 

Obracarka jaj Conturn 30, 6 poziomów o łącznej pojemności 180 jaj kurzych, zapewnia 1 pełny obrót o 90o co 2 godziny. Obracarka jest zupełnie bezwibracyjna, co zmniejsza naprężenia działające na jaja. Sprzyja to podwyższeniu współczynnika wylęgu. Zużywający niewiele energii silnik wykonując obroty bezwibracyjnie nie powoduje wstrząsów jaj. Podczas inkubacji jaja należy obracać kilka razy dziennie. Nasz zestaw zupełnie zwolni cię z tej konieczności. Regularność automatycznego obrotu ochrania zarodek przed obumarciem, a żółtko przed osadzeniem się na powierzchni jednej ze stron skorupki. Tym samym, możliwy jest prawidłowy rozwój piskląt bez ingerencji hodowcy. Ustawienia czasowe również są zupełnie zbędne; praca adaptera jest ciągła i zapewnia każdorazowo pełen obrót co 2 godziny.

 

Budowa własnego inkubatora może stać się teraz niezwykle łatwa. Dzięki automatycznej obracarce nie musisz już myśleć o własnoręcznym obracaniu jaj. Nie musisz martwić się ani o to jak zamontować automatyczną obracarkę ani o to do jakiego kosza trafiają Twoje jaja w czasie procesu wylęgu. Możesz całkowicie skupić się na budowie lub usprawnieniu Twojego domowego inkubatora a nasz zestaw Conturn 180 umożliwi Ci korzystanie z niego bezpośrednio po zamontowaniu.

Należy zadbać jedynie o kwestię ogrzewania i kontroli wilgotności w inkubatorze.

 

Produkt jest wyjątkowo praktyczny, wydajny oraz uniwersalny. Dedykowany do różnego rodzaju inkubatorów domowych.

 

Pojemność

Przybliżona pojemność przypadająca na jeden zestaw Conturn 180.

 

Rodzaj jaj

Pojemność

Przepiórcze

324-468*

Kuropatwie

252

Bażancie

216

Kurze

180

Indycze/ Kacze

120

Gęsie/ Pawie

72**

* Jaja przepiórcze o wadze około 15 gramów lub mniejszej. Aby zwiększyć pojemność jaj z 324 do 468 jaj rekomendujemy użycie naszych separatorów do jaj przepiórczych QT13

**Aby ustawić jaja gęsie lub pawie, konieczne jest użycie naszych separatorów do jaj gęsich/pawich GT03

 

 

Specyfikacja

 

Model

CNT180ST

Materiał

Tworzywo ABS klasy spożywczej

Technologia

Prodi TM, Conturn TM

Wymagany montaż

Nie

Zalecane umiejscowienie

Wewnątrz inkubatora domowego

Zestaw zawiera

1 x korpus ramy Conturn TM 180

6 x w pełni automatycznych obracarek jaj Conturn TM 30

6 x tac wylęgowych CS30

1 x silnik obrotowy 5V AC

1 x podwójny kabel dystrybucyjny do systemu Conturn TM

1 x Adapter Conturn TM 10W

Przydatne akcesoria do inkubacji

Separatory do jaj przepiórczych QT13

Separatory do jaj gęsich i pawich GT03

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 35 cm x szer. 40 cm x wys. 75 cm

Wymiary opakowania: dł. 43,2 cm x szer. 34 cm x wys. 90 cm

Waga: 8,6 kg

Cimuka
CNT180ST
3 szt.