Automatycznyna Obracarka do 30 Jaj

Automatyczna Obracarka do 30 Jaj

CNT30A

Automatyczna obracarka Conturn 30 to obracarka przeznaczona do użytku samodzielnego, pasuje też do wszystkich modeli inkubatorów CT. Umożliwi hodowcy zupełnie automatyczny obrót jaj. Obracarka jest zupełnie bezwibracyjna, co zmniejsza naprężenia działające na jajo. Sprzyja to podwyższeniu współczynnika wylęgu jaj. Silnik obracarki jest energooszczędny, a dzięki bezwibracyjnym obrotom, nie powoduje wstrząsów jaj. Prawidłowy rozwój piskląt możliwy jest teraz bez ingerencji hodowcy co zaoszczędzi wiele czasu i wysiłku.

Produkt wykonany z najwyższej jakości materiału – tworzywa ABS klasy spożywczej co sprawia, że jest niezwykle trwały. Zaprojektowany i zrealizowany z dbałością o każdy szczegół.

Artykuł wyprodukowany w Europie, przez producenta z ponad 40-letnim doświadczeniem. Zestaw jest wyjątkowo praktyczny, wydajny oraz uniwersalny.

Nasze produkty objęte są 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

199,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Automatyczna obracarka jaj Conturn 30 umożliwia obracanie 30 jaj kurzych. Obracarka pasuje do wszystkich modeli inkubatorów CT jak i może być używana samodzielnie. Obracarka składa się z profesjonalnej tacy do automatycznego obracania jaj, na której znajduje się 6 stojaków/przystawek na jaja dowolnej wielkości: od jaj kuropatw po jaja kacze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w ten sposób można jednocześnie inkubować jaja różnego gatunku. Dzięki solidnej budowie obracarki, tace są bardzo stabilne i można na nie również nałożyć separatory do jaj przepiórczych, gęsich lub pawich. Pozwala to układać je na tacy naprzemiennie, np. używając 3 stojaki na jaja kurze, a następnie 3 stojaki z separatorami na jaja przepiórcze.

 

Obracarka jaj Conturn 30, 1 poziom obracarki o łącznej pojemności 30 jaj kurzych zapewnia 1 pełny obrót o 90o co 2 godziny. Obracarka jest zupełnie bezwibracyjna, co zmniejsza naprężenia działające na jaja. Sprzyja to podwyższeniu współczynnika wylęgu. Zużywający niewiele energii silnik wykonując obroty bezwibracyjnie nie powoduje wstrząsów jaj. Podczas inkubacji jaja należy obracać kilka razy dziennie. Nasz zestaw zupełnie zwolni cię z tej konieczności. Regularność automatycznego obrotu ochrania zarodek przed obumarciem, a żółtko przed osadzeniem się na powierzchni jednej ze stron skorupki. Tym samym, możliwy jest prawidłowy rozwój piskląt bez ingerencji hodowcy. Ustawienia czasowe również są zupełnie zbędne; praca adaptera jest ciągła i zapewnia każdorazowo pełen obrót co 2 godziny.

 

Dzięki automatycznej obracarce nie musisz już myśleć o własnoręcznym obracaniu jaj.

Produkt jest wyjątkowo praktyczny, wydajny oraz uniwersalny.

 

Pojemność

Przybliżona pojemność przypadająca na jedną obracarkę Conturn 30

 

Rodzaj jaj

Pojemność

Przepiórcze

54-78*

Kuropatwie

42

Bażancie

36

Kurze

30

Indycze/ Kacze

20

Gęsie/ Pawie

8-12**

* Jaja przepiórcze o wadze około 15 gramów. Aby zwiększyć pojemność jaj ze 54 do 78 jaj rekomendujemy użycie naszych separatorów do jaj przepiórczych QT13

**Aby ustawić jaja gęsie lub pawie, konieczne jest użycie naszych separatorów do jaj gęsich/pawich GT03

 

Specyfikacja

 

Model

CNT30A

Materiał

Tworzywo ABS klasy spożywczej

Technologia

Prodi TM, Conturn TM

Wymagany montaż

Nie

Zalecane umiejscowienie

Pasuje do wszystkich inkubatorów modelu CT

Może być używana osobno

Zestaw zawiera

1 x w pełni automatyczna obracarka jaj Conturn TM 30

1 x silnik obrotowy 5V AC

1 x Adapter Conturn TM 2W

Przydatne akcesoria do inkubacji

Separatory do jaj przepiórczych QT13

Separatory do jaj gęsich i pawich GT03

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 40 cm x szer. 29,2 cm x wys. 10.2 cm

Wymiary opakowania: dł. 42 cm x szer. 30,5 cm x wys. 12,7 cm

Waga: 1,1 kg

Cimuka
CNT30A
10 szt.