Wylęgarka Klujnik - HB500 H

Wylęgarka Klujnik - HB500 H

HB500H

Wylęgarka - Klujnik jaj HB500 H to produkt w pełni automatyczny. Wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Towar produkowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanych technologii odzwierciedlających procesy zachodzące naturalnie. Dzięki temu wskaźnik wylęgu jaki może osiągnąć sprzęt przy poprawnym użytkowaniu dochodzi nawet do 97%.

Systemy takie jak AirrouteTM Plus, APC (system Aktywnego Chłodzenia) czy HumisonicTM gwarantują wysoką energooszczędność, co pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii i obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu

Inkubatory Nowe.png

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

5 499,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Gwarantowana niezawodność i precyzyjność

Seria Inkubatorów i Wylęgarek HB to sprzęt najwyższej jakości, łączący profesjonalizm i precyzję z przystępną ceną. Ta linia sprzętów reprezentuje niekwestionowaną niezawodność i dokładność, wynikającą z licznych badań naukowych nad inkubacją i wylęgami jaj oraz ponad 40-letniego doświadczenia marki Cimuka- firmy z długoletnią tradycją w produkcji sprzętu do hodowli drobiu. Inkubatory z tej serii są powszechnie stosowane w badaniach naukowych, a lista ich publikacji w prestiżowym czasopiśmie Poultry Science świadczy o dużym uznaniu w środowisku specjalistycznym.

Solidna konstrukcja i trwały materiał wykonania

Wylęgarka Klujnik HB500 H wyróżnia się najwyższą jakością materiałów niekorozyjnych, takich jak tworzywo ABS, aluminium anodowane i stal nierdzewna. Solidna konstrukcja i trwałe materiały użyte do produkcji pozwalają na dłuższy okres użytkowania bez konieczności częstej wymiany lub naprawy, co z kolei przekłada się na długofalowe oszczędności.

Optymalne warunki i duża pojemność wylęgania

Model HB500 H wyposażony jest w półki na 14 koszy lęgowych. Dla łatwiejszej kontroli piskląt do wszystkich koszy lęgowych jest osobny dostęp. Dedykowany jest w pełni procesowi wykluwania, jednocześnie można wykluwać w nim 500 kurcząt, jak też inne rodzaje ptaków, od przepiórek do gęsi. Użytkowanie tego sprzętu daje możliwość pracy z dokładnymi wartościami temperatury i wilgotności dostosowanymi stricte do potrzeb embrionów. Ponadto Wylęgarka ta zmniejsza ryzyko zakażenia krzyżowego między jajami w Inkubatorze i Klujniku. Jeżeli zamierzasz również inkubować jaja to konieczne jest posiadanie osobnego urządzenia dedykowanego temu procesowi, na przykład inkubatora w modelu S.

Ultraprecyzyjny i automatyczny system kontroli temperatury, wilgotności i chłodzenia

Wylęgarnia ta wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak system HumisonicTM regulujący wilgotność i temperaturę, system AirRouteTM odpowiadający za wentylację oraz technologię Active Periodic Cooling (APC) naśladującą naturalne procesy chłodzenia i kontrolowanego ochładzania jaj co znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu, bo osiągają one aż 95-97%. Dostęp z przodu i z tyłu ułatwia obsługę sprzętu. Ultraprecyzyjne systemy kontroli temperatury, wilgotności i cyrkulacji powietrza, wsparte dwudrzwiowym dostępem do wnętrza, czynią je nie tylko skutecznymi, ale również niezwykle łatwymi w czyszczeniu i utrzymaniu. Sprzęty Cimuka w wielu aspektach przewyższają takie marki, jak Brinsea czy Rcom, oferując jednocześnie bardziej przystępną cenę.

Dla wszystkich rodzajów drobiu

HB500 H to sprzęt odpowiedni do wykluwania jaj kurzych, przepiórczych, indyczych, kuropatw, bażantów, pawich, gęsich i kaczych. Wybierz niezawodność, precyzję i oszczędność bez kompromisów co do jakości – Seria HB to synonim doskonałości w wylęganiu jaj.

Cimuka
HB500H
1 szt.
Pojemność inkubatora
350-700
Rozmiar Inkubatora
Duży

Seria HB

Seria HB to Inkubatory i Wylęgarki - Klujniki wyposażone w doskonale izolowaną komorę i w pełni zautomatyzowany system wykluwania, który gwarantuje bardzo dobre wyniki hodowli. Łącznie dostępnych jest 12 różnych modeli o 3-ech różnych przeznaczeniach. Zatem wyróżniamy modele oznakowane symbolem „S”, „C” i „H”. Każdy z nich posiada 4 dostępne pojemności: 175, 350, 500 i 700 jaj kurzych.

Model S – inkubacja kompleksowa

Modele oznaczone symbolem „S” są przeznaczone do inkubacji całkowitej, co oznacza, że cała pojemność inkubatora jest wykorzystywana podczas rozwoju zarodków (do około 18. dnia inkubacji). Następnie, po zamontowaniu pokryw na tacki lęgowe, inkubator może być używany do wylęgania piskląt w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji.

Model H –wylęganie kompleksowe

Model oznaczony symbolem H przeznaczony jest do wykorzystania w trakcie ostatnich 3 dni procesu inkubacji. Dzięki systemowi niezależnych półek i możliwości swobodnego dostępu do każdej kondygnacji, proces inkubacji staje się bardzo prosty. Wielu hodowców preferuje posiadanie dwóch osobnych urządzeń do inkubacji (S) i wylęgania (H).

Model C – inkubacja częściowa

W modelach łączonych C (2 w 1) znajduje się wewnętrzna część przeznaczona do inkubacji oraz klujnikowa-wylęgowa, z dostępnym miejscem na kosze lęgowe. Proces inkubacji w tym modelu przypomina pracę na „linii produkcyjnej”. Jaja są inkubowane w „partiach”, z minimalnym odstępem 5 dni między nimi, tak aby pierwsza włożona partia po około 20 dniach znalazła się w koszu lęgowym.

Pojemność Wylęgarki jaj

 

Kura: 490

Indyk: 336

Kaczka: 336

Przepiórka: 1386

Kuropatwa: 784

Bażant: 672

Gęś: 210

Paw: 210

 

Potrzebujesz inkubatora do inkubacji jaj przed ich wylęgiem?

Możesz u nas nabyć model inkubatora serii S, o pojemności 175, 350, 500 i 700 jaj.

Aktywne chłodzenie (pierwszy taki produkt na rynku):

Większość ptaków przynajmniej jednorazowo opuszcza gniazdo podczas procesu wysiadywania jaj. W tym czasie jaja ochładzają się i uwalniają wilgoć. Aktywne okresowe chłodzenie (funkcja Active Periodic Cooling) zmienia temperaturę i wilgotność w wylęgarce, aby odtworzyć taki sam proces chłodzenia i osuszania, który jaja otrzymywałyby naturalnie od matki ptaka opuszczającej gniazdo. Ten wyjątkowy dodatek do naszych inkubatorów i wylęgarek znacząco zwiększa wskaźniki wylęgu. Jest to niezwykle ważne, szczególnie jeśli inkubujesz i wykluwasz np. jaja gęsie.

 

Wentylacja: AirRouteTM

Nasz system wentylacji AirRoute TM ma certyfikat IP55 a do tego zużywa minimalną ilość energii. System chroni przed zmianami napięcia i oferuje pierwszą w swojej klasie ochronę przed kurzem i wilgocią. Możesz mieć pewność, że system utrzyma tę samą temperaturę i wilgotność w całym urządzeniu.

 

Wilgotność: HumisonicTM

Wylęgarka HB zawsze utrzymuje wewnętrzną temperaturę i wilgotność zgodnie z ustawionymi parametrami. Nasz system HumisonicTM zapewnia wilgotność na bieżąco. Po prostu dodaj wodę do zbiornika na górze. Nie zapomnij również napełnić dolnego zbiornika wodą, aby uzyskać dodatkowe wsparcie -zostanie ona wykorzystana w razie potrzeby.

 

Alarm(y)

Klujniki HB oferują 2 typy alarmów:

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej temperatury (czujnik pokojowy Plus)

- Alarm zbyt wysokiej / niskiej wilgotności (czujnik pokojowy Plus)

 

Dostęp przedni i tylny

Pełny, przedni i tylny, dostęp do wylęgarni znacznie ułatwia czyszczenie. Po prostu zapytaj każdego, kto próbował podobnej konfiguracji. Przy procesie projektowania urządzeń producent kierował się głównie założeniem prostoty w obsłudze.

Marka:

Cimuka

Model:

HB500 H

Zastosowanie:

Wylęgarka – Klujnik (ostatnie 3 dni inkubacji

Materiał:

Izolowane ściany - Tworzywo ABS

Rama - Anodowane Aluminium

Komora:

Podwójne ściany, bardzo dobra izolacja
Podwójne drzwi ułatwiające czyszczenie i obsługę
Profile aluminiowe, anodowane komory

Wkład w montaż:

Mały

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

W pakiecie:

14 koszy lęgowych CS35Y

Kalibrowany termometr do jaj

Zapasowy bezpiecznik

Instrukcja obsług

Moc:

Napięcie: 230 V / 50 HZ
- Średnie zużycie energii: 115 W

- Maksymalna moc: 300 W

Temperatura:

Automatyczna cyfrowa kontrola temperatury
Cyfrowy wskaźnik

Wilgotność:

W pełni automatyczny system utrzymywania wilgotności HumisonicTM
Cyfrowy wskaźnik wilgotności
Tace wyposażone w kanaliki wodne kontrolujące wilgotność
Zbiornik wody

Wentylacja:

Technologia AirrouteTM Plus
Wentylacja zapewniająca oszczędność energii dochodzącą do poziomu 90% przy zużyciu prądu 5W
Dłuższa żywotność wylęgarki dzięki zastosowaniu ochrony przed pyłem i wilgocią IP55
Spadki napięcia nie wypływają na cyrkulację powietrza - system działa sprawnie w zakresie napięcia 90-265 V podczas pracy Klujnika.

Wykluwanie:

14 koszy lęgowych CS35Y
Z samodzielnym systemem półkowym, możliwość pracy na wszystkich piętrach oddzielnie.

Zabezpieczenia:

Bezpiecznik
Możliwość ustawienia trybu pracy bez czujnika

Wymiary po montażu: dł. 54,6 cm x szer. 86,4 cm x wys. 145 cm

Wymiary opakowania: dł. 47 cm x szer. 86,4 cm x wys. 132 cm

Waga: 37,2 kg