Które skubarki są dedykowane dla przepiórek?

Dodano:
Które skubarki są dedykowane dla przepiórek?

Przygotowanie drobiu przeznaczonego na mięso oznacza konieczność usunięcia opierzenia. Ze względu na fakt, że proces ten jest niezwykle pracochłonny, na fermach stosuje się specjalne urządzenia pozwalające na jego automatyzację. Ze względu na różnice w wielkości ciała, jego proporcjach oraz masie dla poszczególnych gatunków używa się specjalnie dopasowanego sprzętu. Szczególnie przydatny będzie on wówczas, gdy w grę wchodzą ptaki o stosunkowo niewielkich rozmiarach, dużym powodzeniem cieszą się więc skubarki do przepiórek. Przekonajmy się, na jakiej zasadzie działają i sprawdźmy, co je wyróżnia.

Na czym polega działanie skubarek?

Usuwanie piór z wykorzystaniem skubarki odbywa się po ich wcześniejszym sparzeniu w specjalnym urządzeniu utrzymującym odpowiednią temperaturę wody. Skubarki działają więc na mokro, ponieważ ułatwia to wyciągnięcie nasady pióra z mieszka włosowego bez uszkodzenia mięsa i skóry. Skubarka składa się z dwóch kluczowych elementów – nieruchomego bębna z obrotowym dnem oraz palców zrobionych z materiału elastycznego, zamontowanych na obwodzie jego statycznej części oraz na kręcącym się dnie. Mają one wielkość dopasowaną do gatunku drobiu, a także specjalnie rozmieszczone nacięcia. Proces usuwania piór jest możliwy, ponieważ obroty nadają tuszce sporą bezwładność, a przemieszczająca się masa zapewnia wystarczającą ilość energii do wyszarpywania poszczególnych piór. Rotacja dna bębna skubarki jest możliwa dzięki silnikowi elektrycznemu.

Inkubatory do jaj Bio Eggs

Czym wyróżniają się skubarki do przepiórek?

Skubarki charakteryzują się różnym rozmieszczeniem palców, które także mają nieco inną geometrię, wielkość oraz rodzaj nacięć. Zupełnie inna będzie też średnica bębna oraz gęstość palców. Sprzęt przeznaczony dla mniejszych ptaków ma zredukowaną masę i wielkość.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień