Prosty inkubator do jaj - kto powinien go wybrać?

Dodano:
Prosty inkubator do jaj - kto powinien go wybrać?

Zajmowanie się hodowlą drobiu oznacza konieczność cyklicznego wykluwania piskląt, które będzie można spożytkować zgodnie z profilem produkcji – do wytwarzania jaj lub na mięso. Nawet w sytuacji, gdy działalność jest prowadzona na nieco mniejszą skalę, najlepszym rozwiązaniem okaże się stosowanie urządzeń przeznaczonych do wspomagania inkubacji jaj, ponieważ wiąże się to ze znacznie mniejszym nakładem pracy, a co za tym idzie również kosztami. Dobrym sposobem na usprawnienie hodowli będzie zainwestowanie w prosty inkubator do wylęgu jaj. Przekonajmy się, co można zyskać dzięki takiemu sprzętowi i sprawdźmy, jak będzie on działał.

Dlaczego używanie inkubatorów jest korzystne?

W warunkach naturalnych rozwój zarodka następuje za sprawą wysiadywania jaja przez ptaki. Pozwala to na uzyskanie i utrzymanie niezbędnej temperatury, a także potrzebnej wilgotności oraz przepływu powietrza. Stworzenie miejsca do gniazdowania w przypadku większej hodowli jest jednak utrudnione i nieefektywne, zwłaszcza jeżeli stado jest dość liczne. Rozwiązaniem będzie użycie inkubatora, który zagwarantuje utrzymywanie optymalnego poziomu stale kontrolowanych parametrów, a w sytuacji, gdy będzie wyposażony w funkcję wylęgarni klujnika, pomoże też w procesie wstępnej aklimatyzacji piskląt. Warto też pamiętać, że w inkubatorach automatycznych stosuje się system obracania jaj, który zapewni zarodkowi właściwy dostęp do substancji odżywczych i zapobiegnie przylgnięciu do skorupki i w efekcie obumarciu zarodka.

Inkubator do jaj

Co można zyskać dzięki inkubatorowi?

Użycie inkubatora automatycznego zwiększa prawdopodobieństwo, że we wszystkich jajach rozwiną się zarodki, ewentualne straty będą więc o wiele niższe niż w przypadku rozrodu naturalnego i wysiadywania. Plusem jest też fakt, że lęg pojawia się w niemal tym samym czasie, co znacznie usprawnia późniejszą opiekę i karmienie, a także dostosowanie warunków do zmieniających się wraz z wiekiem piskląt potrzeb. Przy zakupie niezbędnym kryterium inkubatora-wylęgarki okaże się pojemność komory lęgowej, a tym samym wielkość urządzenia, które powinno być dopasowane do wielkości hodowli. Sprawdź dostępne w ofercie Bio-Eggs modele prostych automatycznych inkubatorów.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień