Jakie zalety mają odchowalniki drobiu?

Dodano:
Jakie zalety mają odchowalniki drobiu?

Pisklęta tuż po wykluciu są wrażliwe na to, czy warunki zewnętrzne w miejscu, gdzie są przetrzymywane, okażą się dla nich optymalne. Wynika to z faktu, że ich upierzenie będące jeszcze w fazie puchu nie zapewnia ochrony przed chłodem, a układ pokarmowy nie jest na tym etapie w pełni przystosowany do efektywnej pracy. Mogą także mieć problemy z pobieraniem prawidłowej względem swych potrzeb ilości wody. Nie można też zapominać, że w tej fazie życia młode ptaki są wyjątkowo podatne na różnego rodzaju infekcje czy działanie pasożytów. Podstawą dla uzyskania wyrównanego i dobrze przyrastającego stada stanie się zadbanie o dostosowanie przestrzeni przeznaczonej dla piskląt do ich wymagań. Najprostszą metodą jest zakup odchowalnika dla drobiu. Przekonajmy się, czym one są i sprawdźmy, jakie będą zalety ich używania.

Odchowalnik dla piskląt. Co to takiego?

Ochowalnik jest rodzajem klatki przeznaczonej dla piskląt zabieranych z klujnika. Gwarantuje on każdemu z ptaków właściwą wielkość powierzchni i swobodę poruszania się, a jednocześnie ułatwia odseparowanie od siebie poszczególnych grup. Pomaga też w karmieniu i pojeniu.

Odchowalniki dla piskląt Bio Eggs

Jakie są zalety korzystania z odchowalników dla piskląt?

Ochowalnik dla piskląt jest zbudowany w taki sposób, że pozwala na sprawne i dokładne czyszczenie przestrzeni, w której przebywają ptaki. Do użytych w nim materiałów nie przywierają zanieczyszczenia, łatwo je również zdezynfekować. Gwarantują one możliwość podawania mieszanki paszowej oraz wody za sprawą poidła kropelkowego. Plusem jest też karmnik zapobiegający rozrzucaniu pokarmu. Ponieważ odchowalniki są zrobione z tworzywa sztucznego, poszczególne elementy nie ulegają wychłodzeniu, łatwo więc utrzymać wewnątrz optymalną temperaturę, o którą dba specjalna grzałka połączona z termostatem.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień