Jak nowocześnie hodować drób?

Dodano:
Jak nowocześnie hodować drób?

Hodowla drobiu pozwala na pozyskiwanie popularnych i ważnych składników codziennej diety wielu konsumentów oraz będących istotnym komponentem rozmaitych wyrobów spożywczych, jakim są jaja. Dostarcza także zdrowego i lubianego mięsa o wysokiej zawartości białka o cenionych walorach smakowych. Ze względu na to, że wśród istotnych cech decydujących o zakupie produktów drobiowych jest cena, hodowcy muszą zwracać szczególną uwagę na poziom ponoszonych kosztów, a jednocześnie utrzymywać jak najwyższą jakość. Wymaga to korzystania z odpowiedniego wyposażenia hodowli drobiu, które usprawni cały proces i zredukuje jego pracochłonność, gwarantując ptakom warunki sprzyjające dobrym przyrostom masy oraz odpowiedniej nieśności.

Jakie urządzenia pozwolą na podniesienie efektywności utrzymywania drobiu?

Tradycyjna hodowla drobiu z uwagi na wysokie nakłady pracy nie sprawdza się w przypadku stad o większej liczebności. W takich przypadkach niezbędne okaże się korzystanie z odpowiedniego wyposażenia wspomagającego produkcję oraz zapewniającego ptakom dobrostan umożliwiający prawidłowy rozwój. Wśród sprzętu koniecznego w każdej profesjonalnej hodowli znajdą się m.in. urządzenia pozwalające na podniesienie efektywności rozrodu, a więc inkubatory, które zapewniają odpowiednią temperaturę, wilgotność oraz rotację jaj przez okres rozwoju zarodka, jak również klujniki, gdzie pisklęta w optymalnych warunkach mogą rozbić skorupki. Dla utrzymywania drobiu na fermie konieczne będą właściwe dobrane klatki oraz akcesoria do karmienia, pojenia czy wymiany ściółki.

Sprzęt przydatny przy pozyskiwaniu mięsa

Efektywna hodowla to także sprawne pozyskiwanie mięsa. W tym przypadku nieodzowne okażą się stanowiska do uboju, a także kotły do moczenia pierza oraz skubarki służące do jego usuwania.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień