Dlaczego warto stosować odpowiednie palce do skubarek?

Dodano:
Dlaczego warto stosować odpowiednie palce do skubarek?

Produkcja mięsa drobiowego to wymagające zadanie, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i sprawnego przebiegu pracy. Na szczęście zastosowanie znajdują urządzenia, które wspierają ten proces. Mowa tutaj przede wszystkim o skubarkach, których zadaniem jest pozbawienie mięsa niepożądanych piór. Istotnym elementem tej maszyny są specjalne palce odpowiadające za skuteczne usuwanie pierza.

Znaczenie i zastosowanie palców do skubarek

Gumowe palce do skubarek mają na celu pozbawienie mięsa drobiowego niepożądanych piór. Ich zastosowanie wiąże się ze sporym ułatwieniem zwłaszcza dla pracowników, ponieważ eliminują ryzyko skaleczeń podczas przetwórstwa drobiu, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa. Wspierają też ergonomiczną i ekonomiczną pracę, podnosząc jakość produktu finalnego. Pozwalają na pozbycie się piór nawet z trudno dostępnych miejsc w okolicy skrzydeł i kupra.

Palce do skubarki muszą wyróżniać się precyzyjną konstrukcją. Powstają m.in. z kauczuku naturalnego. To miękki i elastyczny materiał zapewnia dokładne usuwanie piór, a jednocześnie całkowicie ogranicza ryzyko uszkodzenia skóry ptactwa (podczas skubania nie dochodzi do jej obcierania). Od ich jakości oraz właściwego dopasowania do skubarki zależy skuteczność całego procesu i wydajność produkcji.

Jak wybrać odpowiednie palce do skubarek?

Palce do skubarki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. Naturalny kauczuk jest w tym przypadku najlepszym wyborem ze względu na jego właściwości. Istotne jest też, aby były dobrane odpowiednio do określonego modelu skubarek do drobiu. Szczególnie ważne jest dopasowanie średnicy do otworu w urządzeniu.

Trzeba też pamiętać o odpowiednim przechowywaniu i wykorzystywaniu palców do skubarek, gdyż od tego zależy ich trwałość i użyteczność.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień