Czym się kierować przy wyborze odchowalnika drobiu?

Dodano:
Czym się kierować przy wyborze odchowalnika drobiu?

Pielęgnacja piskląt różni się znacząco od hodowli dorosłego drobiu. Przede wszystkim należy pamiętać, że tuż po wykluciu się młode osobniki wymagają troskliwej opieki w ściśle kontrolowanych warunkach. Do ich zapewnienia służą tzw. odchowalniki, czyli specjalnie zaprojektowane klatki, w których pisklęta powinny zostać umieszczone wkrótce po opuszczeniu jaj.

W jaki sposób odchowalniki powinny pomagać w hodowli drobiu?

Odchowalniki służą do zapewnienia nowo narodzonym pisklętom optymalnego środowiska, aby mogły one bezpiecznie przetrwać pierwsze dni życia. Kluczowe w tym kontekście są m.in. montowane w klatkach moduły, które umożliwiają trzymanie zwierząt w określonym reżimie temperaturowym. Przekłada się to nie tylko na zagwarantowanie właściwych warunków wzrostu młodych ptaków, ale także na osuszanie odchodów, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się chorób bakteryjnych. Jednocześnie dobrej jakości odchowalniki powinny zapewniać pisklętom zarówno wystarczającą przestrzeń do swobodnego poruszania się, jak i stały dostęp do wody oraz pożywienia, co wyeliminowałoby konieczność nieustannego doglądania zwierząt.

Co jest ważne przy wyborze odchowalnika dla piskląt?

Poszukując odpowiedniego odchowalnika dla drobiu, warto zdecydować się na dostępne w naszym sklepie internetowym wyposażenie. Za priorytet uznajemy wysoki standard higieny, który wiąże się ze zoptymalizowaniem konstrukcji poideł (eliminacja ryzyka powstawania glonów) oraz karmików (zapobieganie rozrzucania karmy). Dodatkowo budowa klatek zapewnia maksymalną ilość światła dziennego oraz swobodny przepływ powietrza. Warto również wspomnieć, że podłogi odchowalników z serii Comfortplast mają postać kratek, dzięki czemu odchody nie zalegają na powierzchni, a ich usuwanie nie nastręcza problemów.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień