Czym są tace do inkubacji jaj?

Dodano:
Czym są tace do inkubacji jaj?

Pozyskiwanie piskląt w warunkach hodowli prowadzonej na szerszą skalę oznacza konieczność wspomagania naturalnych procesów wykluwania się piskląt. Korzystanie z nowoczesnych inkubatorów pozwala na zapewnienie optymalnego otoczenia do rozwoju zarodków i zachowania kontroli nad poszczególnymi parametrami. Nie obejdzie się jednak bez odpowiedniego wyposażenia dodatkowego, w tym prawidłowo dobranych tac do inkubacji jaj. Przekonajmy się, z jakich przyczyn okażą się one niezbędne i sprawdźmy, co jest szczególnie ważne przy ich wyborze.

Dlaczego tace do inkubacji jaj okażą się niezbędne?

Jaja umieszczane w inkubatorze muszą zostać ułożone tak, by zachowywały stabilność oraz były od siebie oddalone, dzięki czemu powietrze będzie mogło swobodnie między nimi krążyć, a na powierzchni skorupy uda się uzyskać prawidłowy rozkład temperatury. W przypadku inkubatorów z ruchomymi półkami, służącymi do zmiany pozycji jaj, tace ochronią je przed niekontrolowanym przemieszczeniem.

Inkubatory do jaj Bio Eggs

Jakie tace najlepiej wybierać?

Tace do inkubacji jaj muszą być właściwie dopasowane do wielkości jaj, jakie zostaną w nich umieszczone. Nie można też zapomnieć o rozmiarze prawidłowo dostosowanym do komór inkubatora. Ze względu na konieczność zachowania odpowiednich warunków higienicznych, liczyć będzie się również materiał, z jakiego je wykonano. Szczególnie sprawdzą się tworzywa sztuczne, które mają gładką powierzchnię oraz łatwo będzie je myć i dezynfekować. Nie ulegną też zniszczeniu mimo dość dużej wilgotności i podwyższonej ilości ciepła. W prostszych inkubatorach nieocenione będą tace, które same w sobie dają możliwość obracania jaj. Gwarantuje to niższe koszty zakupu sprzętu, a zarazem podnosi jego wydajność i użyteczność dla hodowcy. Opcją są też średnie i duże obracarki wielopoziomowe.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień