Klatka dla Kuropatw - KYK-03-4K

Klatka dla Kuropatw - 4 Poziomowa

Klatki dla kuropatw
KYK-03-4K

Klatka dla kuropatw KYK-03-4K to produkt typu Premium wykonany z najwyższej jakości materiałów co sprawia, że jest niezwykle trwały. Klatka jest zaprojektowana i zrealizowana z dbałością o każdy szczegół.

Produkt wyprodukowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Klatka ma modułową konstrukcję z funkcją automatycznego zbierania jaj. Jest to obecnie jedyny produkt na rynku, który - dzięki kilku innowacyjnym rozwiązaniom - umożliwi utrzymanie hodowli kuropatw na tak wysokim poziomie sanitarno-higienicznym. Posiada w komplecie kratownice do pokarmu, które obniżą poziom strat pożywienia nawet do 30% co przełoży się na dużą oszczędność portfela hodowcy.

Klatka objęta jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

2 199,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Klatka KYK-03-4K jest idealna do hodowli 36-48 kuropatw.

Produkt wykonany jest z tworzywa ABS, powstały w technologii ComfortPlast TM. Nie zawiera elementów stalowych ani metalowych, zatem jest w 100% odporny na rdzę. Jest to klatka Premium, o modułowej budowie przeznaczona do hodowli kuropatw, z wbudowaną funkcją zbierania jaj. Doskonale sprawdzi się w małych hodowlach domowych, na wszystkich ich etapach (odchowu, zbierania jaj, tuczenia i zimowania kuropatw) jak i w hodowlach na większą skalę.

Dodatkową zaletą produktu jest możliwość chowu ptaków w niezmiernie higienicznych warunkach. Przymocowane poidła smoczkowe z filtrem, połączone są ze zbiornikiem wody automatycznym i praktycznym niplem z funkcją redukcji przepływu wody. Posiada on zwężony kroplomierz, zapobiegający wszelkim zamoczeniom wewnątrz klatki, co z kolei pozwala utrzymać środowisko funkcjonowania drobiu w czystości i bez drobnoustrojów. Karmidła dla kuropatw zaopatrzone są w czerwone kratownice na paszę, które eliminują problem rozrzucania pokarmu, a tym samym zapobiegają niepotrzebnym stratom pożywienia nawet o 30%. To z kolei przekłada się na oszczędność, znacząco redukując koszty hodowli.

W dolnej części klatki umiejscowione są wysunięte tace, które zbierają wysiedziane jaja i jednocześnie eliminują problem ich zanieczyszczeń praktycznie do zera. W celu usprawnienia czyszczenia klatki, zastosowano specjalne tace na odchody. Produkt wyposażony jest w koła na blokadę, wygodne podłoże odporne na rdzę (ponieważ wykonane jest ono w technologii ComfortPlast TM i nie posiada standardowo dostępnych elementów metalowych, ocynkowanych czy stalowych które w niedługim czasie rdzewieją). Podłoże klatki wyprofilowane jest tak, aby zapobiec wszelkim kontuzjom ptaków. Artykuł posiada ulepszony system blokady drzwiczek. Budowa w systemie modułowym pozwala swobodnie powiększać hodowlę w dowolnym czasie.

Klatka idealna dla hodowli ras kuropatw: Chukar, Gray, Red-Legged

Polecane dla gospodarstw domowych, małych hodowców drobiu, hobbystów, rolników mało-powierzchniowych, szkółek.

 

 

 

Pojemność Klatki

Model

Zalecana ilość kuropatw

1 komora (model Mini)

3-4

2 komory (model Midi)

6-8

1 Poziom

9-12

2 Poziomy

18-24

3 Poziomy

27-36

4 Poziomy

36-48

Specyfikacja

 

Model

KYK-03-4K

Technologia

ComfortPlast TM

Materiał

Tworzywo ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene)

Wkład w montaż

Średni

Zalecane umiejscowienie 

Pomieszczenie zamknięte lub zabudowane, najlepiej o stałej temperaturze

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 98 cm x szer. 61 cm x wys. 220 cm

Wymiary pojedynczej jednostki: dł. 91 cm x szer. 43,2 cm x wys. przód 37 cm x wys. tył 32 cm

Wymiary opakowania: dł. 99 cm x szer. 61 cm x wys. 36 cm

Waga: 38,6 kg  

 

Podsumowanie Techniczne

 

Wewnętrzne przegrody

Klatka wyposażona jest w półprzezroczyste przegrody sekcji klatki zapobiegające bójkom samców i blokujące nadmierną ruchliwość. Stwarza to bardziej optymalne warunki hodowlane dla kuropatw. Użycie koloru niebieskiego dodatkowo korzystnie wpływa na dobre samopoczucie ptaków poprzez zwiększenie ich poczucia przestrzeni i komfortu.

Uwaga: w jednej sekcji powinien znajdować się maksymalnie 1 samiec

Higieniczna taca na odchody

Specjalna taca na odchody umieszczona jest w dolnej części klatki. Umożliwia to sprawne zbieranie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia. Taca z łatwością wysuwa się i wsuwa, co znacznie usprawnia i przyspiesza opróżnianie zawartości. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje i całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

Inteligentne karmidła z kratownicą

Klatki wyposażone są w duże wyjmowane karmidła, mieszczące 3 kg pokarmu, które odporne są na wszelkie wstrząsy. Czerwone kratownice umieszczone na karmidle mają za zadanie zmniejszyć straty pokarmu. Straty są mniejsze nawet o 30%, a to wszystko dzięki innowacyjnej budowie karmideł.

Tace zbierające jaja

 

Pochylona pod odpowiednim kątem, eliptyczna podłoga umożliwia bezproblemowe turlanie się nienaruszonych jaj na tace znajdujące się poniżej. Usunięcie jaj z pomieszczenia, gdzie przebywają kuropatwy zabezpiecza je przed zniszczeniem oraz zapewnia nieskazitelną czystość jaj, które są wolne od wszelkich zabrudzeń. Co ważne, zastosowanie tac umożliwi zbieranie jaj, bez najmniejszego przeszkadzania naszym ptakom- a wszyscy wiemy, że to istotna kwestia:)

Poidła automatyczne

Zbiornik na wodę wielokrotnego użytku o pojemności 19,7 litra dostarcza przefiltrowaną wodę do stalowych poidełek zamontowanych wewnątrz klatki. Zbiornik połączony jest z poidełkami antybakteryjnym przewodem kwadratowym z PCV. Poidełka wyposażone są w niplowy system antyprzeciekowy i w miseczki znajdujące się nieco poniżej. Zapobiega to rozlewaniu się wody na podłoże, ściółkę i same ptaki. Zapewnia to najwyższy poziom higieny wewnątrz klatki.

Eliptyczne podłogi

Podłoga z tworzywa wykonana w technologii ComfortPlast TM została zaprojektowana głownie z myślą o koniczynach kuropatw. Owalna struktura zapobiega powstawaniu problemów z nóżkami i pazurkami. Elastyczna, lecz płaska podłoga sprawia, że chodzenie, stanie, procesy prokreacji i krycia odbywają się w dużo bardziej komfortowych warunkach. Skutkuje to wyższym wskaźnikiem produkcji jaj i oczywiście dużo mniejszą ilością problemów z łapkami. Podłoga eliptyczna w systemie ComfortPlus TM zastępuje typowe dostępne na rynku podłoża ze stali ocynkowanej. Dzięki temu nasze podłogi są odporne na rdzę, bezpieczne dla nóżek, bardzo wygodne i stwarzające niezwykle higieniczne środowisko dla kuropatw.

Modułowa konstrukcja

Klatki można powiększyć o dodatkowe piętra / poziomy. Można łączyć je nie tylko z innymi poziomami, ale i z klatkami dla innego rodzaju drobiu i odchowalnikami.

 

Cimuka
KYK-03-4K
2 szt.