Odchowalnik dla piskląt - 3 Poziomy - Wys. 25 cm

CB25-03-3K

Odchowalnik CB25-03-3K to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, o dużej odporności, z zadbaniem o każdy szczegół.

Towar wyprodukowany w Turcji, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Odchowalnik ma zamkniętą konstrukcję i wykonany jest z półprzezroczystego tworzywa co pozwala zachować parametry chowu piskląt odzwierciedlające naturalny proces. Innowacyjny system ogrzewania niezwykle precyzyjnie i równomiernie rozprowadza ciepło. Przekłada się to na duże oszczędności w zużywanej energii. Jest to obecnie najbardziej energooszczędny produkt dostępny na polskim rynku.

Odchowalnik objęty jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

2 599,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Po zakończeniu inkubacji bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i hodowla piskląt. Dzięki wyjątkowym właściwościom technicznym i wysokim standardom higienicznym odchowalniki zapewniają idealne warunki rozwoju dla piskląt po ich wykluciu. Odchowalnik trzypoziomowy CB25-03-3K jest przeznaczony do wszystkich rodzajów drobiu. Wysokość klatki wynosi 25 cm.

 

Marzysz o hodowli najzdrowszych i najszczęśliwszych piskląt? Jesteś we właściwym miejscu. Nasze opatentowane odchowalniki stworzone w technologii ComfortPlast TM, wykonane zostały z tworzywa ABS przez co produkt jest niezwykle trwały, higieniczny, bezpieczny a do tego odporny na rdzę. To wszystko pozwoli Ci cieszyć się sprzętem przez wiele lat. Twoje ptaki go pokochają (i Ciebie też!).

 

Ten model odchowalni pozwoli Ci również znacząco zaoszczędzić. Dzięki automatycznie regulowanemu systemowi ogrzewania równomiernie rozprowadzjącemu ciepło i konstrukcji zapobiegającej przeciągom, twoje pisklęta będą chowane w idealnej temperaturze sprzyjającej ich rozwojowi i zdrowiu. Chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej? Konstrukcja podajnika pokarmu w odchowalniku CB25 została zaprojektowana tak, aby znacznie zmniejszyć straty paszy wewnątrz jak i na zewnątrz klatki. Nasi Klienci odnotowują nawet 30% oszczędność w stratach, co z kolei przekłada się na zasób portfela. 

 

Pojemność odchowalnikow wraz z maksymalna ilością tygodni, kiedy wymagane jest używanie systemu grzewczego w klatce. 

Pojemność Odchowalnika

 

 

 

Przepiórki

Tydzień

Pojemność

1

135-165

2

105-135

3

90-120

4

72-90

 

 

 

Bażanty/ Kuropatwy

Tydzień

Pojemność

1

105-135

2

90-105

3

75-90

4

60-75

5

54-63

 

 

Powyższa pojemność zależy od rodzaju drobiu, który hodujesz, zapotrzebowaniu na ogrzewanie i utrzymywanego poziomu temperatury w odchowalniku. Jeśli hodujesz kurczęta, kaczki, gęsi lub indyki, zalecamy korzystanie z naszych odchowalników 40-centymetrowych.

Specyfikacja

 

Model

CB25-03-3K

Technologia

ComfortPlast TM

Materiał

Tworzywo ABS

Wkład w montaż

Mały

Zalecane umiejscowienie 

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Oświetlenie

Wymagane trzy (3) żarówki – w sprzedaży osobno (rekomendowany model to: A19 LED dzienna)

System ogrzewania

W zestawie 3 systemy grzewcze Space Heater

Zakres temperatury: 20-40 C

Moc

150W, 220V/ 60 Hz AC

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 98 cm x szer. 60 cm x wys. 137 cm

Wymiary pojedynczej jednostki: dł. 91 cm x szer. 44 cm x wys. 24 cm

Wymiary opakowania: dł. 99 cm x szer. 61 cm x wys. 24 cm

Waga: 36.7 kg  

 

Podsumowanie Techniczne

 

Higieniczna taca na odchody

Specjalna głęboka taca na odchody umożliwia sprawne utylizowanie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia klatki. Taca jest wysuwna, co usprawnia i przyspiesza proces czyszczenia. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje oraz całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

 

Inteligentne karmidła z kratownicą

 

Klatki wyposażone są w duże karmidła ciągnące się wzdłuż całej klatki. Dzięki ich modułowej budowie bardzo łatwo się je montuje i czyści. Duża pojemność karmideł pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na karmienie piskląt. Odporne na wstrząsy, czerwone kratownice umieszczone na wysuwnej tacy zostały skonstruowane tak, aby zmniejszyć straty paszy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz klatki. Zdejmowane korytko mieści 2,3 kg paszy. Nasi klienci oszczędzają do 30% więcej paszy dzięki elastycznym i odpornym na wstrząsy kratownicom.

 

Poidła automatyczne

Zbiornik na wodę wielokrotnego użytku o pojemności 19,7 litra dostarcza przefiltrowaną wodę do poideł zamontowanych wewnątrz klatki. Poidło z mechanizmem antyprzeciekowym ma możliwość ustawiania/ zmiany wysokości. System pojenia zapobiega niechcianej wilgoci i sprzyja utrzymaniu najwyższego poziomu higieny. Zestaw zawiera specjalne 2 startery poidłowe na każdy poziom, niezbędne w 1-2 tygodniach odchowywania.

 

Maty podłogowe dla piskląt

 

Antybakteryjne i antypoślizgowe maty podłogowe dla piskląt są używane przez pierwsze 1-2 tygodnie, aby ułatwić pisklętom chodzenie i stanie. Specjalna konstrukcja mat zapobiega wszelkim problemom z łapkami i paznokciami. Ale to nie wszystko. Nasze maty podłogowe dla piskląt absorbują ciepło, aby zapewnić pisklętom szczególny komfort przez kluczowe pierwsze kilka tygodni.

 

System grzewczy

Zapomnij o czerwonych lampach grzewczych. Nasz 20-calowy automatyczny system grzewczy Space Heater zapewni optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu odchowalnika. Uwaga: żarówka pełni funkcje jedynie oświetlenia i jest sprzedawana osobno.

 

Konstrukcja ochronna

Półprzezroczyste ścianki zatrzymują ciepło wewnątrz, pomagając utrzymać pisklęta w pożądanej temperaturze, zapewniając jednocześnie środowisko chowu wolne od wszelkich przeciągów. Nie zapominajmy, że te półprzezroczyste ścianki przepuszczają również optymalną ilość światła słonecznego i umożliwiają precyzyjny ruch powietrza, co jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju piskląt. To z kolei, przyczynia się do znacznego obniżenia rachunków za prąd.

 

Wielofunkcyjna konstrukcja

Odchowalnik można powiększyć o dodatkowe pięta/ poziomy. Dodatkowo odchowalnik można łączyć nie tylko z innymi poziomami ale i z klatkami dla drobiu które również można powiększać

Cechy produktu

 

Budowa

Pierwszy w Polsce, pierwszy na świecie opatentowany model odchowalnika
Zamykana bryła zapewniająca niskie zużycie energii
Półprzezroczysta konstrukcja kondygnacyjna gwarantująca pisklętom maksymalną ilość światła dziennego
Plastikowa budowa idealna dla izolacji cieplnej i utrzymania ściółki
Łatwa do czyszczenia, wysoki standard higieny
Budowa trzykondygnacyjna
Naturalne otwory wlotowe i wylotowe powietrza w klatce
Zintegrowana struktura podłoża
9 podstaw dla piskląt
Łatwo poruszające się podwójne koła z możliwością blokady
Niskie koszty przesyłki dzięki możliwości całkowitego demontażu
Łatwy montaż przy wykorzystaniu instrukcji obsługi

 

Ogrzewanie

3 automatyczne moduły grzewcze HT-03-E
Budowa modułu niezależna od odchowalnika
Korpus modułu wykonany z anodowanego nierdzewnego aluminium
Krata ochronna zapobiegająca kontaktowi piskląt z grzałką
Napięcie robocze 220V AC
Nierdzewna grzałka 150 W
Termostat z możliwością regulacji temperatury 0-40 C i automatyczna kontrola temperatury
3 gniazda żarówki E27 (ze względów bezpieczeństwa żarówki nie są dołączone do zestawu)
Przycisk otwórz/zamknij
Wskaźnik grzania LED
Nienagrzewająca się osłona żarówki
Ochrona bezpiecznika

Karmienie

Plastikowy karmik wzdłuż całej podstawy
Łatwe czyszczenie dzięki zintegrowanej budowie karmika
Krata karmika zapobiegająca wydostaniu się piskląt
Budowa karmika zapobiegająca rozrzucaniu karmy dzięki czemu gwarantowana jest duża oszczędność karmy
9 karmików początkowych (do stosowania 1 pierwszym tygodniu od wyklucia)

Pojenie

Zbiornik wody o pojemności 19,7 l
Łatwe pojenie dzięki zastosowaniu systemu poidła kropelkowego (w systemie Nipel)
Możliwa regulacja wysokości poidła
Silikonowy przewód zapobiegający powstawaniu i gromadzeniu się drobnoustrojów
6 poideł początkowych

Cimuka
CB25-03-3K
1 szt.