Klatka dla Przepiórek - BYK Mini

Klatka dla Przepiórek - BYK Mini

BYK-01-1K

Klatka dla przepiórek BYK-01-1K to produkt typu Premium wykonany z najwyższej jakości materiałów co sprawia, że jest niezwykle trwały. Klatka jest zaprojektowana i zrealizowana z dbałością o każdy szczegół.

Produkt wyprodukowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Klatka ma modułową konstrukcję z funkcją automatycznego zbierania jaj. Jest to obecnie jedyny produkt na rynku, który - dzięki kilku innowacyjnym rozwiązaniom - umożliwi utrzymanie hodowli przepiórek na tak wysokim poziomie sanitarno-higienicznym. Posiada w komplecie kratownice do pokarmu, które obniżą poziom strat pożywienia nawet do 30% co przełoży się na dużą oszczędność portfela hodowcy.

Klatka objęta jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

299,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Klatka BYK-01-1K jest idealna do hodowli 5-ciu przepiórek.

Klatka wykonana jest z tworzywa ABS w technologii ComfortPlast TM. Nie zawiera elementów stalowych ani metalowych, zatem jest w 100% odporna na rdzę. Jest to klatka Premium, o modułowej budowie przeznaczona do hodowli przepiórek, z wbudowaną funkcją zbierania jaj. Idealnie sprawdzi się w hodowli niosek przepiórczych, znoszących jaja konsumpcyjne lub jaja lęgowe. Produkt ma wszechstronne zastosowanie- może być używany nie tylko jako klatka hodowlana, ale także do tuczenia lub odchowu przepiórek. Doskonale sprawdzi się w małych hodowlach domowych, na wszystkich etapach hodowli (odchów, zbieranie jaj, tuczenie i zimowanie przepiórek). Konstrukcja klatki umożliwia również odpowiednie dostosowanie do hodowli najmłodszych przepiórek.

Dodatkową zaletą produktu jest możliwość utrzymania hodowli w niezmiernie higienicznych warunkach. Przymocowane poidła smoczkowe z filtrem, połączone są ze zbiornikiem wody automatycznym i praktycznym niplem z funkcją redukcji przepływu wody. Posiada on zwężony kroplomierz, zapobiegający wszelkiemu zmoczeniu wewnątrz klatki, co z kolei pozwala utrzymać środowisko funkcjonowania ptaków w czystości i bez drobnoustrojów. Karmidła dla przepiórek zaopatrzone są w czerwone kratownice na paszę, które eliminują problem rozrzucania pokarmu, a tym samym zapobiegają niepotrzebnym stratom pożywienia nawet o 30%. To z kolei przekłada się na oszczędność, znacząco redukując nasze koszty hodowli.

W dolnej części klatki umiejscowione są tace, które zbierają wysiedziane jaja i jednocześnie eliminują problem ich zanieczyszczeń praktycznie do zera. W celu usprawnienia czyszczenia klatki, zastosowano specjalne tace na odchody. Podłoże klatek wykonane jest z wyprofilowanego tworzywa odpornego na wszelką rdzę (w przeciwieństwie do standardowo dostępnych elementów metalowych, ocynkowanych czy stalowych które w niedługim czasie rdzewieją).

Klatka idealna dla hodowli ras przepiórek: Coturnix, Bobwhite, California, Japanese, King, Blue Scale, Gambel's

Polecane dla gospodarstw domowych, małych hodowców drobiu, hobbystów, rolników mało-powierzchniowych, szkółek.

 

 

Pojemność Klatki

Model

Maksymalna zalecana ilość przepiórek

1 komora (model Mini)

5

2 komory (model Midi)

10

1 Poziom

15

2 Poziomy

30

3 Poziomy

45

4 Poziomy

60

5 Poziomów

75

Specyfikacja

 

Model

BYK-01-1K

Technologia

ComfortPlast TM

Materiał

Tworzywo ABS (Acrylonitrile Butadiene Styrene)

Wkład w montaż

Średni

Zalecane umiejscowienie 

Pomieszczenie zamknięte lub zabudowane, najlepiej o stałej temperaturze

Wymiary i waga

Wymiary po montażu: dł. 30 cm x szer. 61 cm x wys. 46 cm

Wymiary pojedynczej jednostki: dł. 66 cm x szer. 33 cm x wys. przód 23,6 cm x wys. tył 19 cm

Wymiary opakowania: dł. 66 cm x szer. 33 cm x wys. 13 cm

Waga: 3,6 kg  

 

Podsumowanie Techniczne

 

Higieniczna taca na odchody

Specjalna taca na odchody umieszczona jest w dolnej części klatki. Umożliwia to sprawne zbieranie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia. Taca z łatwością wysuwa się i wsuwa, co znacznie usprawnia i przyspiesza opróżnianie zawartości. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje i całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

Inteligentne karmidła z kratownicą

Klatka wyposażona jest w karmidło, które odporne jest na wszelkie wstrząsy. Czerwona kratownica umieszczone na karmidle ma za zadanie zmniejszyć straty pokarmu. Straty te pomniejszone są nawet o 30%, a to wszystko dzięki innowacyjnej budowie karmideł.

Taca zbierająca jaja

 

Pochylona pod odpowiednim kątem, eliptyczna podłoga umożliwia bezproblemowe turlanie się nienaruszonych jaj na tace znajdujące się poniżej. Usunięcie jaj z pomieszczenia, gdzie przebywają przepiórki zabezpiecza je przed zniszczeniem oraz zapewnia nieskazitelną czystość jaj, które są wolne od wszelkich zabrudzeń. Co ważne, zastosowanie tac umożliwi nam zbieranie jaj, bez najmniejszego przeszkadzania naszym ptakom, a wszyscy wiemy, że to istotna kwestia:)

Poidła automatyczne

Zbiornik na wodę wielokrotnego użytku o pojemności 3,8 l dostarcza przefiltrowaną wodę do stalowego poidełka zamontowanego wewnątrz klatki. Zbiornik połączony jest z poidełkiem antybakteryjnym przewodem kwadratowym z PCV. Poidełko wyposażone jest w niplowy system antyprzeciekowy i w miseczki znajdujące się nieco poniżej. Zapobiega to rozlewaniu się wody na podłoże, ściółkę i same ptaki. Zapewnia to najwyższy poziom higieny wewnątrz klatki.

Elastyczne podłoże z włókniny

Podłoga z tworzywa wykonana w technologii ComfortPlast TM została zaprojektowana głownie z myślą o koniczynach przepiórek. Owalna struktura zapobiega powstawaniu problemów z nóżkami i pazurkami. Elastyczna, lecz płaska podłoga sprawia, że chodzenie, stanie, procesy prokreacji i krycia odbywają się w dużo bardziej komfortowych warunkach. Skutkuje to wyższym wskaźnikiem produkcji jaj i oczywiście dużo mniejszą ilością problemów z łapkami. Podłoga eliptyczna w systemie ComfortPlus TM zastępuje typowe dla innych producentów podłoże ze stali ocynkowanej. Dzięki temu nasze podłogi są odporne na rdzę, bezpieczne, bardzo wygodne i stwarzające niezwykle higieniczne środowisko dla przepiórek.

Cimuka
BYK-01-1K
6 szt.