Klatka dla Kur - TYK40-03-4K (4-Poziomowa)

Klatka dla Kur - 4 Poziomowa - Wys. 40 cm

TYK40-03-4K

Klatka dla kur niosek TYK40-03-4K to produkt typu Premium wykonany z najwyższej jakości materiałów co sprawia, że jest niezwykle trwały. Klatka jest zaprojektowana i zrealizowana z dbałością o każdy szczegół.

Produkt wyprodukowany w Europie, przez producenta z 40-letnim doświadczeniem, z wykorzystaniem opatentowanej technologii ComfortPlast TM. Klatka ma modułową konstrukcję z funkcją automatycznego zbierania jaj. Jest to obecnie jedyny produkt na rynku, który - dzięki kilku innowacyjnym rozwiązaniom - umożliwi utrzymanie hodowli kur niosek na tak wysokim poziomie sanitarno-higienicznym. Posiada w komplecie kratownice do pokarmu, które obniżą poziom strat pożywienia nawet do 30% co przełoży się na dużą oszczędność portfela hodowcy.

Klatka objęta jest 12-miesięczną gwarancją sklepu internetowego Bio-Eggs. W przypadku takiej konieczności zapewnimy łatwą i szybką procedurę zwrotu.

Klienci, którzy nam zaufali

Logotypy Strona_New.png

2 299,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Możliwośc płatności ratalnej Santander.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Klatka dla kur niosek typu Premium, z funkcją zbierania jaj

Klatka TYK40-03-4K jest idealna do hodowli 12-24 kur, sprawdzi się już od 7-ego tygodnia życia.

Produkt wykonany jest w technologii ComfortPlast TM. Nie zawiera elementów stalowych ani metalowych, zatem jest w 100% odporny na rdzę. Jest to klatka Premium, o modułowej budowie przeznaczona do hodowli kur niosek, z wbudowaną funkcją zbierania jaj. Doskonale sprawdzi się w małych hodowlach domowych jak i w hodowlach na większą skalę. Klatka ma cztero-poziomową kondygnację, gdzie każdy z poziomów ma trzy komory.

Niezwykle sanitarne warunki hodowli kur

Niekwestionowaną zaletą produktu jest możliwość chowu ptaków w niezmiernie higienicznych warunkach. Przymocowane poidła smoczkowe z filtrem, połączone są ze zbiornikiem wody automatycznym i praktycznym niplem z funkcją redukcji przepływu wody. Posiada on zwężony kroplomierz, zapobiegający wszelkim zamoczeniom wewnątrz klatki, co z kolei pozwala utrzymać środowisko funkcjonowania kur w czystości i bez drobnoustrojów.

30% większa oszczędność pokarmu

Karmidła zaopatrzone są w czerwone kratownice na pokarm, które eliminują problem rozrzucania go, a tym samym zapobiegają niepotrzebnym stratom pożywienia nawet o 30%. To z kolei przekłada się na oszczędność, znacząco redukując koszty hodowli.

Duża oszczędność Twojego czasu i pieniędzy

W dolnej części klatki umiejscowione są wysunięte tace, które zbierają wysiedziane jaja i jednocześnie eliminują problem ich zanieczyszczeń praktycznie do zera. W celu usprawnienia czyszczenia klatki, zastosowano specjalne tace na odchody. Produkt wyposażony jest w koła na blokadę, wygodne podłoże odporne na rdzę (ponieważ wykonane jest ono w technologii ComfortPlast TM i nie posiada standardowo dostępnych elementów metalowych, ocynkowanych czy stalowych które w niedługim czasie rdzewieją).

Specjalnie wyprofilowane podłoże zapobiegające wszelkim kontuzjom

Podłoże klatki wyprofilowane jest tak, aby zapobiec wszelkim kontuzjom ptaków. Artykuł posiada ulepszony system blokady drzwiczek. Budowa w systemie modułowym pozwala swobodnie powiększać hodowlę w dowolnym czasie.

Klatka idealna do hodowli ras kur: Silkie, Booted Bantam, Sebright, Belgian d'Anvers. Cochin Bantams, Belgium Bearded d'Uccle, Sultan Bantam, Japanese Bantam, Dutch Bantam, Buff Brahma Bantams i innych.

System polecany jest dla gospodarstw domowych, instytucji naukowych, ogrodów zoologicznych, samodzielnych i produkcyjnych hodowców drobiu, hobbystów, rolników mało/ średnio powierzchniowych, szkółek.

Cimuka
TYK40-03-4K
1 szt.

Eliptyczna struktura podłogi

Podłoga z tworzywa wykonana w technologii ComfortPlast TM została zaprojektowana głownie z myślą o koniczynach kur. Owalna struktura zapobiega powstawaniu problemów z nóżkami i pazurkami. Elastyczna, lecz płaska podłoga sprawia, że chodzenie, stanie, procesy prokreacji i krycia odbywają się w dużo bardziej komfortowych warunkach. Skutkuje to wyższym wskaźnikiem produkcji jaj i oczywiście dużo mniejszą ilością problemów z łapkami. Podłoga eliptyczna w systemie ComfortPlus TM zastępuje typowe dostępne na rynku podłoża ze stali ocynkowanej. Dzięki temu nasze podłogi są odporne na rdzę, bezpieczne dla nóżek, bardzo wygodne i stwarzające niezwykle higieniczne środowisko dla kur.

Taca zbierająca jaja

Pochylona pod odpowiednim kątem, eliptyczna podłoga umożliwia bezproblemowe turlanie się nienaruszonych jaj na tace znajdujące się poniżej. Usunięcie jaj z pomieszczenia, gdzie przebywają przepiórki zabezpiecza je przed zniszczeniem oraz zapewnia nieskazitelną czystość jaj, które są wolne od wszelkich zabrudzeń. Co ważne, zastosowanie tac umożliwi nam zbieranie jaj, bez najmniejszego przeszkadzania naszym ptakom, a wszyscy wiemy, że to istotna kwestia:)

Higieniczna taca na odchody

Specjalna głęboka taca na odchody umożliwia sprawne utylizowanie zanieczyszczeń i efektywny proces czyszczenia klatki. Taca jest wysuwna, co usprawnia i przyspiesza proces czyszczenia. Zastosowany mechanizm zapobiega rozwojowi szkodliwych substancji, takich jak bakterie czy drobnoustroje oraz całkowicie eliminuje je z przestrzeni życiowej ptaków.

Inteligentne karmidła z kratownicą

Klatki wyposażone są w duże wyjmowane karmidła, mieszczące 3 kg pokarmu, które odporne są na wszelkie wstrząsy. Czerwone kratownice umieszczone na karmidle mają za zadanie zmniejszyć straty pokarmu. Straty są mniejsze nawet o 30%, a to wszystko dzięki innowacyjnej budowie karmideł.

Poidła automatyczne

Zbiornik na wodę wielokrotnego użytku o pojemności 19 litrów dostarcza przefiltrowaną wodę do 12-stu stalowych poidełek zamontowanych wewnątrz klatki. Zbiornik połączony jest z poidełkami antybakteryjnym przewodem kwadratowym z PCV. Poidełka wyposażone są w niplowy system antyprzeciekowy i w miseczki znajdujące się nieco poniżej. Zapobiega to rozlewaniu się wody na podłoże, ściółkę i same ptaki. Zapewnia to najwyższy poziom higieny wewnątrz klatki.

Wielofunkcyjna konstrukcja

Klatki można powiększyć o dodatkowe piętra / poziomy. Można łączyć je nie tylko z innymi poziomami, ale i z klatkami dla innego rodzaju drobiu i odchowalnikami.

Marka:

Cimuka

Model:

TYK40-03-4K

Technologia:

ComfortPlast TM

Materiał:

Tworzywo ABS

Wkład w montaż:

Średni

Zalecane umiejscowienie:

Pomieszczenie zamknięte, najlepiej o stałej temperaturze

Wymiary po montażu: dł. 98 cm x szer. 61 cm x wys. 220 cm

Wymiary wewnętrzne: dł. 91 cm x szer. 43 cm x wys. przód 38 cm x wys. tył 32 cm

Wymiary opakowania: dł. 99 cm x szer. 61 cm x wys. 36 cm

Waga: 37,2 kg