Jakie cechy posiadają klujniki Hb?

Jakie cechy posiadają klujniki Hb?

Korzystanie z efektywnego klujnika o wielkości dopasowanej do skali prowadzonej hodowli jest jednym z warunków uzyskiwania wylęgów piskląt bez nadmiernych kosztów związanych z obsługą całego procesu, a także przy dobrym wyrównaniu całego lęgu. Wśród rozwiązań, które sprawdzą się na większych fermach, znajdują się produkowane przez firmę Cimuka klujniki Hb. Przekonajmy się, co wyróżnia urządzenia z tej serii.

Modele klujników z serii Hb

Urządzenia z serii Hb dostarczane przez firmę Cimuka sprawdzają się przy skali produkcji obejmującej od 180 do 700 jaj kurzych w jednym lęgu oraz odpowiednio 120 do 480 indyczych lub kaczych, 72 do 300 gęsich, jak również 468 do 1980 przepiórczych, 216 do 960 bażancich oraz 252 do 1120 w przypadku kuropatw. Modele te są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, pozwalających na zmniejszenie pracochłonności całego procesu, ograniczenie związanych z nim kosztów, a przede wszystkim zapewnienie optymalnych warunków do wykluwania się ptaków, co z punktu widzenia hodowli ma kluczowe znaczenie. Wśród modeli serii Hb znajdują się urządzenia pełniące funkcję inkubatora lub klujnika (przy zastosowaniu tac wylęgowych Flexy35), oznaczane literą C, łączące inkubację i etap wykluwania, oznaczane literą S oraz wyłącznie klujników z symbolem H.

Rozwiązania techniczne w klujnikach Hb

W klujnikach serii Hb znajduje się wiele rozwiązań technicznych poprawiających ich efektywność. Do kontrolowania parametrów procesu inkubacji i klucia stosowana jest opatentowana technologia Digifeel, dająca możliwość ustawiania właściwej temperatury i wilgotności oraz sprawdzania ciśnienia i stężenia dwutlenku węgla. System wentylacji Airroute dba o poprawną dystrybucję ciepła i wilgotności przy utrzymywaniu zużycia energii na niskim poziomie. Do istotnych wyróżników serii Hb należy jednak modułowy system obracania jaj TurnX, w którego konstrukcji wyeliminowano wszystkie przeszkody zakłócające optymalny przepływ powietrza, a także ułatwiający zachowanie czystości poszczególnych elementów. Zastosowane mechanizmy zmiany pozycji jaj nie generują obciążeń skorupek i nie powodują powstawania wibracji. Liczącą się zaletą jest również znikome zużycie prądu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl