Raty 0% - 10 rat do 50 000 zł z eRaty Santander! Darmowa dostawa dla zakupu  powyżej 2 990 zł

Przeglądaj

Chcesz Porozmawiać?

Zadzwoń:  +48 692 219 773

Social Media

Jak ukladac jajko w inkubatorze e1730279279872

Jak układać jaja w inkubatorze?

Chociaż może wydawać się to niezwykle proste, to proces przygotowania jaj do inkubacji jest złożony z kilku ważnych elementów i aby osiągnąć cel, warto dostosować się do konkretnych wskazówek. Sprawdź, jak układać jaja w inkubatorze, by stado było zdrowe, a ilość kur zawsze utrzymana była na tym samym poziomie.

Chcesz zwiększyć liczbę osobników w kurniku? Sprawdź, jak prawidłowo układać jaja w inkubatorze.

Dlaczego układanie jaj w inkubatorze ma takie znaczenie?

Wylęganie się piskląt z jaj kurzych lub jaj innych gatunków drobiu to niezwykle ważny proces przy współczesnym zapotrzebowaniu na drób oraz jaja kurze. Utrzymanie stałego poziomu w produkcji wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń oraz zdobycia fachowej wiedzy na temat potrzeb zarodków w poszczególnych fazach rozwoju w inkubatorze. Oprócz utrzymania stałej temperatury oraz wilgotności istotny jest jednak jeszcze jeden element — układanie jaj w inkubatorze. Jeśli hodowca prawidłowo ułoży jaja na tacy lęgowej lub separatorze w inkubatorze, zwiększa szanse na wyklucie się pisklęcia w ostatniej fazie inkubacji.

Być może zainteresuje Cię również ten temat → Jak przygotować miejsce w odchowalniku dla piskląt?

W jaki sposób prawidłowo układać jaja w inkubatorze?

Aby zarodek mógł prawidłowo się rozwijać podczas inkubacji w czasie umieszczania jaj w paletach lub na specjalnych tacach, należy zadbać o ich prawidłowe ułożenie. Jak zatem powinno się układać jaja w inkubatorze? Kluczem do sukcesu, którym jest osiągnięcie wysokiego odsetka wylęgu, jest ułożenie jaja w tacy inkubatora zwężonym, nieco bardziej ostrym brzegiem w kierunku dołu.

Układanie jaj w inkubatorze a ilość wykluwających się piskląt

Profesjonalne inkubatory do wylęgu jaj kurzych dają możliwość osiągnięcia niemal stuprocentowego sukcesu inkubacji. Szacuje się, że przy zachowaniu wszelkich ważnych aspektów i wykonywania poszczególnych czynności zgodnie z zaleceniami, można osiągnąć bowiem poziom ok. 97% wylęgu. Jednak szkopuł tkwi w szczegółach. Dlaczego oprócz temperatury powietrza, odpowiedniej wilgotności i zachowania higieny wraz z terminowym przekładaniem jaj ważny jest również sposób ich układania na tacach? Ten czynnik ma realny wpływ na prawidłowy rozwój zarodka, ponieważ w takiej pozycji żółtko znajduje się z dala od komory z powietrzem. Ułożenie jaja szerszą częścią w kierunku góry sprawia zatem, że tuż pod skorupką znajduje się białko, a dopiero później ułożone jest żółtko.

Być może zainteresuje Cię również ten artykuł → Tajemnica inkubacji jaj gęsich

Zadbaj o prawidłowe ułożenie jaj kurzych w inkubatorze, by zwiększyć liczbę osobników w kurniku

By sprostać oczekiwaniom współczesnych ludzi i móc produkować pożądaną ilość drobiu i jaj kurzych, warto postawić na urządzenia zautomatyzowane, które cały proces inkubacji przeprowadzają samoczynnie. Aby z jaja wykluł się pisklak, potrzeba 21 dni, które składają się na dwie fazy: 1 faza trwa od 1 do 18 dnia, natomiast druga od 19 do 21 dnia. W tych okresach inkubator zapewnia zarodkom warunki optymalnie zbliżone do tych naturalnych, co czyni go nieocenionym pomocnikiem w każdym gospodarstwie. Postaw na innowacyjne rozwiązania, by lepiej zorganizować pracę i móc szczegółowo planować wzrost liczby kur w kurniku. Jeśli cenisz profesjonalne urządzenia, zapoznaj się z automatycznymi inkubatorami lęgowymi do jaj. 40-letnie doświadczenie firmy Bio Eggs sprawia, że projektujemy inkubatory o imponującym wskaźniku wylęgu, zachowując energooszczędność i minimalizując zaangażowanie człowieka w rozwój stada.

Darmowa Dostawa

W Polsce dla zamówień powyżej 2 990 zł

Zwroty w ciągu 14 dni

Dotyczy nieużywanych towarów

100% bezpiecznie

Płatności realizowane przez Przelewy24

Gwarancja

12-miesięczna gwarancja na wszystkie produkty