Czym są tace do inkubacji jaj?

Czym są tace do inkubacji jaj?

Pozyskiwanie piskląt w warunkach hodowli prowadzonej na szerszą skalę oznacza konieczność wspomagania naturalnych procesów wykluwania się piskląt. Korzystanie z nowoczesnych inkubatorów pozwala na zapewnienie optymalnego otoczenia do rozwoju zarodków i zachowania kontroli nad poszczególnymi parametrami. Nie obejdzie się jednak bez odpowiedniego wyposażenia dodatkowego, w tym prawidłowo dobranych tac do inkubacji jaj. Przekonajmy się, z jakich przyczyn okażą się one niezbędne i sprawdźmy, co jest szczególnie ważne przy ich wyborze.

Dlaczego tace do inkubacji jaj okażą się niezbędne?

Jaja umieszczane w inkubatorze muszą zostać ułożone tak, by zachowywały stabilność oraz były od siebie oddalone, dzięki czemu powietrze będzie mogło swobodnie między nimi krążyć, a na powierzchni skorupy uda się uzyskać prawidłowy rozkład temperatury. W przypadku inkubatorów z ruchomymi półkami, służącymi do zmiany pozycji jaj, tace ochronią je przed niekontrolowanym przemieszczeniem.

Jakie tace najlepiej wybierać?

Tace do inkubacji jaj muszą być właściwie dopasowane do wielkości jaj, jakie zostaną w nich umieszczone. Nie można też zapomnieć o rozmiarze prawidłowo dostosowanym do komór inkubatora. Ze względu na konieczność zachowania odpowiednich warunków higienicznych, liczyć będzie się również materiał, z jakiego je wykonano. Szczególnie sprawdzą się tworzywa sztuczne, które mają gładką powierzchnię oraz łatwo będzie je myć i dezynfekować. Nie ulegną też zniszczeniu mimo dość dużej wilgotności i podwyższonej ilości ciepła. W prostszych inkubatorach nieocenione będą tace, które same w sobie dają możliwość obracania jaj. Gwarantuje to niższe koszty zakupu sprzętu, a zarazem podnosi jego wydajność i użyteczność dla hodowcy. Opcją są też średnie i duże obracarki wielopoziomowe.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl