SZTUCZNA INKUBACJA DROBIU

Dodano:
SZTUCZNA INKUBACJA DROBIU

Nowoczesne gospodarstwa hodowlane opierają swoją działalność na sztucznym chowie drobiu. Powiększenie hodowli w ten sposób jest bardzo zbliżone do warunków naturalnej nasiadki, jednak charakteryzuje się większą ingerencją człowieka w ilość oraz typ wyklutych egzemplarzy. W ten sposób, zachowując odpowiednie warunki, w krótkim czasie można otrzymać bardzo wydajne ptactwo stanowiące źródło pochodzenia świeżych jaj czy kolejnego pokolenia drobiu. Wystarczy zadbać o to, by na każdym etapie rozwoju inkubator do jaj dopasowywał swoje parametry do potrzeb piskląt.

Inkubatory dla drobiu i ich wykorzystanie

inkubator dla kur

Udane lęgi mają dla hodowców ogromne znaczenie, dlatego większość z nich zaopatruje się w inkubatory dla kur o wielkości oraz parametrach dopasowanych do konkretnego etapu rozwoju. Warto wiedzieć, że wiele modeli wyposażonych jest w specjalny system, który automatycznie obraca jaja w trakcie lęgu, co poprawia wyniki prowadzonej hodowli. Prosty inkubator do wylęgu jaj, jeśli zostanie wyposażony w odpowiedni osprzęt, może sprawdzić się także jako klujnik, co pozwala gospodarzowi zaoszczędzić na zakupie kolejnego profesjonalnego urządzenia, niezbędnego do prowadzenia własnej hodowli drobiu. Umieszczenie jaj w inkubatorze zapewnia im warunki bardzo zbliżone do tych naturalnych, jednak dokładne rozplanowanie przez hodowcę lęgów pozwala mu nie tylko na kontrolę rozwoju piskląt, ale również dowolne łączenie między sobą konkretnych gatunków.

Pozytywne efekty sztucznej hodowli

Hodowcy drobiu coraz częściej napotykają problemy związane z brakiem chęci wysiadywania jaj przez kury, co automatycznie przekłada się także na zmniejszenie się liczby reprezentantów konkretnego gatunku. Inkubator do wylęgu jaj daje im szansę na wylęganie się niechcianych ptaków oraz łączenie między sobą różnych egzemplarzy drobiu. Poza tym znacznie przyspieszają proces zwiększania własnej hodowli, eliminując liczne choroby związane z przenoszeniem zarazków. Każdy inkubator jaj jest zupełnie sterylny i zapewnia pisklętom idealne warunki do wyklucia się, dzięki czemu hodowcy nie muszą martwić się o stan kolejnego rzutu drobiu.

Sztuczna inkubacja drobiu staje się coraz popularniejsza. Wynika to nie tylko z większej przystępności specjalistycznych urządzeń, ale również z problemów z pozyskiwaniem zdrowych sztuk drobiu z naturalnego chowu. Dzięki wyposażeniu gospodarstwa w inkubatory do jaj hodowcy mogą sprawnie zwiększać posiadaną ilość ptactwa, jednocześnie zapewniając im idealne warunki do rozwoju. W ten sposób na rynku pojawia się coraz więcej drobiu wysokiej jakości.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień