Jakie cechy posiadają klujniki Hb?

Dodano:
Jakie cechy posiadają klujniki Hb?

Korzystanie z efektywnego klujnika o wielkości dopasowanej do skali prowadzonej hodowli jest jednym z warunków uzyskiwania wylęgów piskląt bez nadmiernych kosztów związanych z obsługą całego procesu, a także przy dobrym wyrównaniu całego lęgu. Wśród rozwiązań, które sprawdzą się na większych fermach, znajdują się produkowane przez firmę Cimuka klujniki Hb. Przekonajmy się, co wyróżnia urządzenia z tej serii.

Modele klujników z serii Hb

Urządzenia z serii Hb dostarczane przez firmę Cimuka sprawdzają się przy skali produkcji obejmującej od 180 do 700 jaj kurzych w jednym lęgu oraz odpowiednio 120 do 480 indyczych lub kaczych, 72 do 300 gęsich, jak również 468 do 1980 przepiórczych, 216 do 960 bażancich oraz 252 do 1120 w przypadku kuropatw. Modele te są wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, pozwalających na zmniejszenie pracochłonności całego procesu, ograniczenie związanych z nim kosztów, a przede wszystkim zapewnienie optymalnych warunków do wykluwania się ptaków, co z punktu widzenia hodowli ma kluczowe znaczenie. Wśród modeli serii Hb znajdują się urządzenia pełniące funkcję inkubatora lub klujnika (przy zastosowaniu tac wylęgowych Flexy35), oznaczane literą C, łączące inkubację i etap wykluwania, oznaczane literą S oraz wyłącznie klujników z symbolem H.

Inkubatory do jaj Bio Eggs

Rozwiązania techniczne w klujnikach Hb

W klujnikach serii Hb znajduje się wiele rozwiązań technicznych poprawiających ich efektywność. Do kontrolowania parametrów procesu inkubacji i klucia stosowana jest opatentowana technologia Digifeel, dająca możliwość ustawiania właściwej temperatury i wilgotności oraz sprawdzania ciśnienia i stężenia dwutlenku węgla. System wentylacji Airroute dba o poprawną dystrybucję ciepła i wilgotności przy utrzymywaniu zużycia energii na niskim poziomie. Do istotnych wyróżników serii Hb należy jednak modułowy system obracania jaj TurnX, w którego konstrukcji wyeliminowano wszystkie przeszkody zakłócające optymalny przepływ powietrza, a także ułatwiający zachowanie czystości poszczególnych elementów. Zastosowane mechanizmy zmiany pozycji jaj nie generują obciążeń skorupek i nie powodują powstawania wibracji. Liczącą się zaletą jest również znikome zużycie prądu.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień