JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ SKUBARKĘ DO GOSPODARSTWA?

Dodano:
JAK WYBRAĆ NAJLEPSZĄ SKUBARKĘ DO GOSPODARSTWA?

Każda profesjonalna hodowla drobiu powinna być wyposażona w najwyższej klasy sprzęt, aby zagwarantować uzyskanie jaj oraz mięsa najlepszej jakości. Nie należy jednak zapominać o tym, że hodowla to nie tylko inkubowanie jaj oraz nadzorowanie chowu drobiu, ale również przygotowanie go do dalszego wykorzystania. W związku z tym wielu gospodarzy zaopatruje swoje hodowle w specjalne urządzenia do skubania piór, które cechują się dużą dokładnością oraz skutecznością. Skubarka pojawiła się na rynku w kilku wersjach, dlatego przed jej zakupem warto zapoznać się z dokładną specyfikacją oraz jej przeznaczeniem.

Zróżnicowanie skubarek do drobiu

skubarka do drobiu

Każda skubarka do drobiu jest urządzeniem w pełni elektrycznym, które bez względu na sposób wykonania, jest zdecydowanie bardziej skuteczne niż skubanie ręczne. Na rynku dostępne są modele wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i stali nierdzewnej – każde z nich jednak posiada swoje zalety. Najczęściej w hodowlach wybierana jest skubarka drobiu z plastiku, ze względu na minimalizację obtarć i uszkodzeń mięsa, a tę samą skuteczność. Często dostępne są modele dostosowane do pracy przy drobiu konkretnych rozmiarów, wyróżnia się więc urządzenia dedykowane do skubania kur, bażantów, przepiórek oraz wielu innych ptaków hodowlanych.

Osprzęt oraz jego wymiana

Każda skubarka została wyposażona w specjalny osprzęt, którego zadaniem jest dbałość o dokładne odpierzanie nawet najmniejszego egzemplarza drobiu. W zależności od przeznaczenia urządzenia, palce do skubarek występują w zupełnie innych ilościach i współpracują z silnikiem o zróżnicowanej mocy. Aby spełniały normy bezpieczeństwa podczas pracy z żywnością, palce do skubarki wykonane zostały z naturalnego kauczuku – przekłada się to także na ich wytrzymałość oraz elastyczność podczas wykonywanej pracy. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać maksymalną skuteczność palców do skubarki, producent zaleca wykonywanie odpierzania po zamoczeniu drobiu w gorącej wodzie.

Urządzenia do skubania drobiu są aktualnie jednymi z najpopularniejszych, jakie znajdują się na wyposażeniu wielu hodowli. Możliwość dokładnego pozbycia się pierza dzięki skubarkom jest zdecydowanie skuteczniejsze niż wykonywanie tego ręcznie. Podczas zakupu należy jednak zwracać uwagę na przeznaczenie danego modelu oraz jego dokładną specyfikację, aby nie umieścić w nim zbyt dużej ilości konkretnego drobiu za jednym razem. Kiedy waga żywności przekroczy tą podaną w specyfikacji, palce do skubarki mogą się uszkodzić i będzie trzeba je wymienić.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień