Jak działa wylęgarka jaj i inkubator w jednym?

Dodano:
Jak działa wylęgarka jaj i inkubator w jednym?

Urządzenie takie posiada wszystkie cechy tradycyjnej wylęgarki klujnika i inkubatora w jednym.

Oto główne elementy, które je wyróżniają:

1. Termostat i kontrola temperatury

Urządzenie jest wyposażone w precyzyjny termostat, w panelu sterowania, który utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz inkubatora. To kluczowe dla rozwoju zarodka jaja. Chodzi o to, aby dostosować temperaturę w zależności od gatunku ptaków, których jaja inkubujesz.

2. Obracanie jaj

Tak jak w tradycyjnym inkubatorze, urządzenie obracarki do jaj w Inkubatorze Wylęgarce 2w1 regularnie i bardzo dokładnie obraca jaja, aby zapobiec przyklejeniu się zarodka do skorupki. Nie musisz robić tego własnoręcznie, obracarka zrobi to bardzo precyzyjnie za Ciebie.

3. Wilgotność

Kontrola wilgotności jest niezwykle ważna dla sukcesu inkubacji. Urządzenie posiada system Humisonic TM, który umożliwia samodzielne dostosowanie poziomu wilgoci do potrzeb danego gatunku jaj ptaków. Samodzielnie dobierze pożądany poziom wilgotności wewnątrz inkubatora klujnika w zależności od poziomu temperatury. Niskie i górne limity uzależnione są od poziomu wilgotności panującego w pomieszczeniu, w którym odbywa się inkubacja.

4. Wylęgarka

Po sukcesywnym wyhodowaniu jaj w inkubatorze, z reguły na ostatnie 2-3 dni inkubacji, urządzenie dostosowuje się do funkcji wylęgarki. Tu, odpowiednio regulowane warunki temperatury i wilgotności, dostosowane do procesu lęgu pozwalają na inkubowanie jaj, aż pisklęta wyklują się.

Inkubatory do jaj Bio-Eggs

Dlaczego warto wybrać wylęgarkę klujnik jaj i inkubator automatyczny w jednym?

Po pierwsze: to oszałamiająca wygoda. Dzięki połączeniu wylęgarki i inkubatora w jednym urządzeniu, hodowcy mogą oszczędzić zarówno miejsce jak i pieniądze. Nie trzeba inwestować w dwa oddzielne urządzenia.

Po drugie: precyzyjna kontrola. Urządzenie Inkubator Wylęgarka-Klujnik oferuje precyzyjną kontrolę nad warunkami inkubacji i wylęgu, co zwiększa szanse na wyższy wskaźnik wylęgu jaj a zatem sukces Twojej inkubacji.

Zwiększona produktywność: Hodowcy mogą zwiększyć wydajność swojej hodowli, inkubując i wylęgając jaja w jednym urządzeniu. To szczególnie cenne, gdy prowadzi się hodowlę na większą skalę.

Oszczędność czasu: Nie trzeba obracać ani przekładać jaj między różnymi urządzeniami. Wylęgarka klujnik jaj i inkubator w jednym działa nieprzerwanie od inkubacji do czasu wylęgu.

Podsumowanie

Wylęgarka klujnik jaj i inkubator w jednym to innowacyjne rozwiązanie, które łączy funkcje tradycyjnej wylęgarki-klujnika i inkubatora w jednym urządzeniu. Dzięki niemu hodowcy ptaków mogą cieszyć się wygodą, kontrolą i zwiększoną produktywnością swojej hodowli. To urządzenie spełnia potrzeby zarówno początkujących, jak i doświadczonych hodowców, umożliwiając efektywne i bezproblemowe inkubowanie jaj i wylęg piskląt.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień